Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 13, 2019

Кардинал Гузар відсвяткував 80-річчя

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Кардинал Гузар відсвяткував 80-річчя

Кардиналу УГКЦ Любомирові Гузару виповнилося 80 років. Десять із них він очолював УГКЦ. Свій день народження владика скромно відзначив у Львові. У храмі Святого Юра на честь ювіляра відслужили врочисту літургію. Її провадив нинішній глава греко-католиків — Блаженнійший Святослав (Шевчук). По закінченні служби кардиналові заспівали «многая літа» та зачитали лист-вітання з Ватикану.

У митрополичих палатах, уже за зачиненими дверима, Блаженнійшого Любомира вітали священики, чиновники та діти. Дарували переважно квіти. Також серед подарунків була ковдра й великий портрет кардинала. Діти приносили солодощі. Натомість, від Блаженнійшого вони отримали іменні монети. Із журналістами Любомир Гузар спілкуватися не захотів. Як пояснили його помічники, владика не дуже добре почувається, кілька днів тому в нього була висока температура.
До 80-річчя від дня народження та 55-ліття священства Блаженнійшого Любомира, архієпископа-емерита УГКЦ, випустили ювілейну медаль. З одного боку медалі, виготовленої зі срібла, зображено владику в ризах і зроблено напис: «Блаженнійший Любомир Кардинал Гузар. 80 років від дня народження». З іншого — два храми: Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ у Києві та базиліку Святої Софії в Римі, і написи: «Патріарший собор Воскресіння Христового. Базиліка Святої Софії. Київ, Рим» і«55 років священства».
26 лютого, під час святкування ювілеїв у Митрополичих палатах, що на території Свято-Юрського комплексу у Львові, Блаженнійший Любомир дарував такі медалі на знак подяки всім, хто приходив його вітати. Коментуючи цю подію, владика Святослав сказав, що обидва боки цієї медалі символізують дві складові життя Блаженнійшого Любомира: людську та душпастирську. «Ця медаль віддзеркалює життя й служіння нашого ювіляра для УГКЦ і українського народу», — пояснив предстоятель Церкви.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...