Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 23, 2020

Капелани провели реабілітаційний табір для воїнів АТО

Автор:

|

Лютий 02, 2017

|

Рубрика:

Капелани провели реабілітаційний табір для воїнів АТО

Завершився вже другий, цього разу зимовий, реабілітаційно-відпочинковий табір «Дякую тобі» для родин воїнів антитерористичної операції (АТО), який відбувся на мальовничих прикарпатських землях. Такій ініціативі реабілітації ветеранів АТО разом із дружинами й дітьми незабаром виповниться рік. Керівником цього проекту є протоєрей Тарас Коцюба, військовий капелан і священик Самбірсько-Дрогобицької єпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
«Саму ідею родинного відпочинку подали безпосередньо наші воїни, — ділиться о. Тарас. — Використовуючи різноманітні реабілітаційні методики, ми лише сприяємо швидкому й ефективному поверненню колишніх солдатів до мирного життя, тим самим суттєво зменшуючи у них ризик розвитку Посттравматичного стресового розладу. Є низка оздоровчо-відпочинкових програм для ветеранів та окремо для їхніх дітей. Однак, сім’я учасника АТО залишається поза належною увагою. У нашому ж проекті ми ставимо основний акцент на сім’ю, яка покликана забезпечити особі, що пережила психотравмуючі події під час військових дій, місце й атмосферу для зцілення, повернення до нормального життя. У такий спосіб впроваджуємо програми ефективного повернення військових до мирного життя у найсприятливішому для цього середовищі, тобто безпосередньо його сім’ю».
Вперше такий табір організатори провели минулого літа. Програму підтримують чимало людей доброї волі, зокрема, з різних інституцій та духовенства УГКЦ із України та діаспори Італії й Австралії. Постійно учасників супроводжують волонтери «Дрогобич SOS — допомога армії» та чимало звичайних простих людей, котрі бажають внести свою посильну лепту у добру справу.
У програму реабілітації входять лікувальні процедури, спільні виїзди у басейни, рекреаційні комплекси, розваги з дітьми, заходи з арт-терапії й освітні лекції. Також є психологічна реабілітація під керівництвом сімейного психолога і духовне керівництво та молитва. Серед організаторів, із боку військовослужбовців, є й бойові командири, котрі допомагають координувати внутрішню дисципліну самих учасників табору.
«Для нас це чудова можливість побути усім разом і не бути у відриві від власної родини, як це бувало у шпиталях, — наголосив капітан Володимир Господинчик. — Це шикарна нагода для подружжя побути удвох, поки з дітьми займаються фахівці, або ж оживити власні стосунки, бути з друзями й отримувати нові враження».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply