Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Євангеліє від Варнави ?

Автор:

|

Червень 07, 2012

|

Рубрика:

Євангеліє  від Варнави ?

Іранські богослови радіють: християнство очікує крах, а іслам переможе. До такого висновку їх спонукало вивчення стародавнього манускрипту, який 2000 року було вилучено турецькими митниками в торговців антикваріатом. Припускають, що цей текст, написаний сирійським діалектом арамейської мови на аркушах пергаменту, вироблених зі шкур тварин, є Євангелієм від апостола Варнави — засновника Кіпрської церкви й одного з учнів Христа.

Стародавній рукопис, що оповідає про життя та діяння Ісуса Христа, нібито був написаний самим апостолом. Манускрипт було вилучено митниками в аеропорту Північного Кіпру. Після конфіскації рукопис 12 років лежав у сховищі речових доказів турецького управління безпеки. І тільки зараз, після запиту Етнографічного музею Анкари в Генеральну прокуратуру, його надали науковцям для дослідження та подальшої передачі в музей. Артефакт перевозили під охороною озброєних до зубів поліцейських.

І ось уже є перші результати вивчення рукопису. Манускрипт було створено в V або VI ст. н. е., тобто задов­го до народження пророка Магомета, але документ пророкує його прихід і появу ісламу. У повідомленні науковців наводиться текст із 41-го розділу рукопису, де нібито сказано: «Бог зник, бо Архангел Михаїл керував ними (Адамом і Євою) з небес, (і) коли Адам повернувся, він побачив, що поверх небесних воріт написано: «Ля Елахі ела Аллах, Мухамед расул Аллах», що означає: «Немає Бога, крім Аллаха, і Магомет — пророк Його». Крім того, як стверджують іранські джерела, у манускрипті нібито вказано, що Христос не зазнав смерті на хресті, але що він сам передбачив прихід пророка Магомета.

Хоча манускрипт зберігається в Анкарі, саме іранські дослідники розтрубили на весь світ про результати його дослідження. Спостерігачі вважають, що це гарно вписується в ідеологію Ісламської республіки, яку характеризує нетерпиме ставлення до християнства. Між тим, пізніше до голосів з Ірану долучилися й думки турецьких фахівців, які заявили, що нове Євангеліє стане поштовхом для перевороту не тільки в житті світових релігій, а й у всій світовій політиці.

Світова громадсь­кість скептично спри­йняла цю звістку, багато експертів ставлять під сумнів справжність манускрипту, хоча в Туреччині переконані в протилежному. Інтерес до знахідки знову загострився в лютому ц. р.,

коли надійшли повідомлення, що Ватикан звернувся до турецької влади з офіційним проханням ознайомитися з манускриптом. Ерік Стекелбек, експерт із тероризму й фахівець з іранської політики, сказав, що іранський режим «тільки те й робить, що займається викоріненням християнства», як-от страти новонавернених, спалення Біблії або набіги на підпільні християнські храми.

У лютому ц. р. турецькі фахівці повідомляли, що факт приналежності тексту християнському святому Варнаві ще не доведено. «Наші фахівці змогли провести початковий аналіз віку рукопису та його мови. Однак точніші дані будуть лише після того, як за дослідження візьмуться представники академічних кіл», — заявив тоді Зюлькуф Їлмаз, керівник департаменту музеїв Головного управління в справах культурних цінностей і музеїв Туреччини.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply