Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 15, 2020

Італія обкладе Церкву податком

Автор:

|

Лютий 23, 2012

|

Рубрика:

Італія обкладе Церкву податком

Католицькій церкві в Італії доведеться виплатити кілька мільярдів євро, після того як уряд заявив про намір відібрати в неї деякі податкові пільги на власність, яка безпосередньо не стосується культових об’єктів. Держава планує отримувати по 720 млн EUR на рік за рахунок уведення податку на приналежну Римо-католицькій церкві власність. Загалом церковна власність, що не належить до культових споруд, оцінюється 9 млрд EUR. Це — ресторани, кафе, торговельні центри, а також об’єкти житлової нерухомості.

Разом із тим, податкові органи запропонували не вводити податку на власне церковні об’єкти (наприклад, каплиці, розташовані в торгових центрах), але комерційні ділянки власності будуть обкладатися податками на загальних підставах. Між тим, раніше уряд Італії постановив, що всі власники нерухомості й землі в країні повинні платити з неї податок, але Ватикан від цих зборів було звільнено. Тоді близько 130 тис. жителів країни підписали петицію з вимогою скасувати пільговий податковий режим щодо Церкви.

Італія змушена підвищувати податки і вишукувати інших шляхів поповнення бюджету, з огляду на загострення боргової кризи. Держборг Італії перевищив 100 % валового внутрішнього продукту, а ставки в обліґаціях зросли до рекордних рівнів.

 Зоряна Павлюк

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply