Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 20, 2019

Інститут історії Церкви УКУ відкриває архіви

Автор:

|

Січень 05, 2012

|

Рубрика:

Інститут історії Церкви УКУ відкриває архіви

Інститут історії Церкви Українського католицького університету (УКУ) спільно зі сайтом «Майдан» розпочинає новий проект «Підпільна Церква в умовах тоталітарної держави». Відтепер читачі можуть запитувати в експертів УКУ про те, як служили священики в підпіллі, що тоді мотивувало людей іти в монастирі, де навчалися семінаристи тощо.

Відповіді ґрунтуватимуться на матеріалах архівів Інституту історії Церкви УКУ (ІІЦ), зокрема на свідченнях очевидців із періоду підпілля УГКЦ (1946—1989). Цю інформацію працівники ІІЦ почали збирати від часу заснування Інституту 1992 року. Тепер це — понад 2 тис. інтерв’ю. «Здебільшого факти про період підпілля УГКЦ можна було зібрати на основі розповідей самих очевидців, — пояснює Лідія Губич, молодший науковий працівник ІІЦ. — Ці інтерв’ю зробили дуже вчасно, адже багатьох людей, котрі були учасниками цих подій і які зуміли широко розкрити історію цього періоду, уже немає серед живих».

На запитання читачів, окрім працівників ІІЦ, відповідатимуть безпосередні учасники подій — люди, які в тоталітарних умовах зберегли церковні традиції, ієрархію, передали спадкоємність молодшим поколінням. «Часом на ваші запитання можуть відповісти люди, яких уже немає серед живих, але їх відповіді є в архівах ІІЦ. Таким чином, ви зможете стати учасником такого незвичайного діалогу», — зазначають організатори проекту.

Проект «Підпільна Церква в умовах тоталітарної держави» стартував близько місяця тому. Уже зараз читачі запитують експертів про різні аспекти діяльності підпільної Церкви, у тому числі й про те, як виглядав підпільний шлюб, якою була мотивація тих, хто йшов у підпільні монастирі, яким був навчальний процес у підпільних семінаріях і чи є дані, скільки таких семінарій існувало? З архівами ІІЦ зараз працюють здебільшого науковці, дослідники, іноді до них звертаються журналісти. Також на базі архіву проходять щорічну практику студенти УКУ. Завдяки такому проекту, матеріали архівів і живі свідчення людей стануть доступні кожному бажаючому.

Прес-служба УКУ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...