Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Греки визнали голову УПЦ МП «неканонічним»

Автор:

|

Вересень 19, 2018

|

Рубрика:

Греки визнали голову УПЦ МП «неканонічним»

Митрополит УПЦ МП Онуфрій

Митрополита Онуфрія, теперішнього голову Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), греки визнали «неканонічним», адже він порушив правило, за яким був зобов’язаний поминати за богослужінням константинопольського патріарха. Про це заявив Сергій Чапнін, російський журналіст і релігієзнавець.
Він зазначив, що проблема української автокефалії йде корінням в початок ХХ ст., а проблеми, пов’язані зі статусом Київської митрополії, аж у кінець XVII ст. «Але якщо константинопольський патріарх зберігає наступність своїх інститутів майже 1,5 тис. років, то Московський патріархат після повного руйнування всіх церковних інститутів 1917-го і відтворення деяких з них в середині 1940-х не може мислити навіть категоріями століть. У підсумку, коли потрібно було дослідити та визначити статус Київської митрополії на кінець XVII ст., Москва не змогла розібратися зі змістом історичних документів, але це не заважало їй вважати, що Константинополь 1686 року подарував їй Україну цілком», — пише журналіст.
Він наголосив, що першим неприємним для Москви відкриттям стало те, що Константинопольський патріархат вважає, що територію України Російській православній церкві (РПЦ) він ніколи не передавав. «В силу складних історичних обставин другої половини XVII ст. він передав Москві право висвячувати київських митрополитів і бути щодо них церковно-судовою інстанцією. Ці права передавалися Москві на невизначений термін, але не навічно. Іншими словами, константинопольський патріарх міг відкликати своє рішення у будь-який час. І, схоже, цей час настав», — констатує п. Чапнін.
Другий неприємний для Москви момент: київський митрополит у юрисдикції РПЦ порушив правило, за яким був зобов’язаний поминати за богослужінням константинопольського патріарха. «Заради правди треба сказати, що це не вина Онуфрія. Київські митрополити забули про це правило вже давно. Однак із точки зору церковного права відмова від поминання на літургії імені константинопольського патріарха — серйозне порушення. Серйозне настільки, що порушник втрачає канонічне право бути главою митрополії та підлягає церковному суду», — пояснив рілігієзнавець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply