Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Греко-католицького священика позбавили сану за розголошення таємниці сповіді

Автор:

|

Квітень 26, 2018

|

Рубрика:

Греко-католицького священика позбавили сану за розголошення таємниці сповіді

Про гріхи Івана Федуніва чотири роки тому дізналося все село. Якось у Народному домі люди організували збори. Був присутній і тодішній ігумен храму. Каже, що між ним і панотцем виникла суперечка. І священик, мовляв, не стримався й розбовкав таємницю сповідь. Після цього бажання сповідатись у чоловіка зникло.
«Я йому сказав, отче, що ви робите? То ж не можна того робити. А він мені нічого не відповів. Припустіть, ви йдете сповідатися, а він таємницю сповіді розказав. Захочете піти сповідатися до такого священика? Певно, що ні», — заявив  Іван Федунів, мешканець с. Жулин.
Сам колишній панотець Іван Сивак на зустріч із журналістами прийшов у священицькому вбранні, на сорочці білий комірець. «Для вас я не священик. Але перед Богом я завжди був і буду священиком», — каже колишній служитель Української греко-католицької церкви (УГКЦ).
Показує наказ, яким його позбавляють сану. Каже, рішення приголомшило. 25 років сумлінно служив людям і Церкві. Гріха за те, що порушив таємницю сповіді, не бачить. «Про цей гріх знали всі люди. То не було таємницею. Якщо знали всі люди, то яка може бути сповідь? Він ображав мою дружину в народному домі, я йому сказав кілька слів, подивіться на себе, скільки у вас було коханок», — виправдовується священик.
У селі Жулин, де служив Іван Сивак, колишнім душпастирем також задоволені не всі. Сповідь Романа Коваля священик не розголошував. Але дав йому, запевняє, кропилом по голові. «Взяв кропило і мене кропить. А я кажу, що я зробив, що мене кропите? А він мене по чолі вдарив. Кров мене всього залила, розсік, до чола», — розповідає Роман. «Якось воно вийшло, що я не вдарив чоловіка, а кропив, а він підіпхався», — виправдовується Іван Сивак.
Стрийська єпархія вирішила позбавити о. Івана сану. Розслідування проводили під керівництвом Ватикану аж чотири роки. Опитали багатьох свідків. Своє рішення називають не інакше, як карою. Бо розголошувати сповідь — дуже важкий церковний злочин. «Є надзвичайно рідким випадком, щоб священики зраджували таємницю сповіді, але коли таке стається, злочин вимагає адекватної реакції Церкви», — заявив о. Олег Барбуляк, промоутер справедливості Стрийської єпархії.
Сповідь скількох вірян була розголошена, в єпархії не розповідають, бо це також таємниця. А от колишній священик уже найняв адвоката. Хоче, щоб єпархія та Ватикан переглянули своє рішення.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply