Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Греко-католики «відвоювали» західну Україну

Автор:

|

Квітень 23, 2015

|

Рубрика:

Греко-католики «відвоювали» західну Україну
Собор Святого Юра у Львові

Собор Святого Юра у Львові

Більшість українців (74 %) вважає себе православними, 8 % — греко-католиками, і лише по 1 % — римо-католиками та протестантами. Про це йдеться в результатах соціологічного опитування, яке проводили Центр соціальних і маркетингових досліджень SOCIS, соціологічна група «Рейтинґ», Центр Разумкова та КМІС. Причому 9 % громадян називають себе звичайними християнами, а 6 % опитаних не зараховують себе до жодного з релігійних віросповідань.

Що ж до ситуації в реґіонах, то в Івано-Франківській, Львівській і Тернопільській областях сповідують греко-католицизм, а в усіх інших — найпоширенішим є православ’я. Зокрема, на Закарпатті майже 20 % жителів вважає себе греко-католиками й лише 7 % сповідують римо-католицизм. Серед православних до Української православної церкви Київського патріархату ходить 38 %, до Української православної церкви Московського патріархату — 20 %, до Української автокефальної православної церкви — 1 %, і 39 % українців називають себе просто православними.
Крім того, найбільше українців, які вважають себе вірянами УПЦ КП, мешкає на заході та в центрі України, а віряни УПЦ МП — на півдні та на Донбасі. Навіть у південних і східних областях, крім Донбасу й Одещини, прихильників Київського патріархату є більше, ніж Московського. І що далі на південь і схід, то більше українців не належить до жодної гілки православ’я, а називає себе просто православними. Найбільше таких — у Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Одеській, Донецькій та Луганській областях.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply