Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 29, 2020

Греко-католики хочуть Почаївську лавру

Автор:

|

Березень 15, 2012

|

Рубрика:

Греко-католики хочуть Почаївську лавру

Свято-Успенську Почаївську лавру, що на Тернопільщині, мають намір виключити з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації. Супе­речка за право володіння храмом розгорілася між УПЦ МП і греко-католиками. «Хочемо перед людьми та світом заявити, що ця святиня раніше належала нам», — сказав Іван Майкович, колишній ігумен Бучацького василіанського монастиря. За його словами, Почаївська лавра належала греко-католикам понад сто років, а більшу частину її споруд збудували саме католики східного обряду. «Лаври нам не повернули, тому що мова тут іде не так про відновлення законності й справедливості, як про політику», — вважає о. Майкович.

Однак заява греко-католицького духовенства обурила заступника голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП протоієрея Миколу Данилевича. Він переконаний, що УГКЦ не може претендувати на Почаївську лавру. «З історичної та юридичної точок зору вона належить своєму законному власникові — Українській православній церкві», — стверджує протоієрей. Він також уважає: той факт, що монастир якийсь час перебував у розпорядженні греко-католиків, не може бути причиною передачі його УГКЦ.

Свято-Успенська Почаївська лавра в Тернопільській області — один із найбільших православних монастирів України. Вона заснована приблизно 1240 року. З 1713 до 1831 рр. належала греко-католикам. За радянських часів більшу частину будівель у Церкви відібрала влада, а на території монастиря було облаштовано психіатричну клініку й музей атеїзму. 2003-го постановою Кабінету Міністрів Почаївська лавра була передана у безоплатне користування УПЦ МП. Зараз вона має статус ставропігії, тобто безпосередньо підпорядковується главі УПЦ МП.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply