Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

ГПУ допитала главу УПЦ МП Онуфрія

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

ГПУ допитала главу УПЦ МП Онуфрія
Митрополит УПЦ МП Онуфрій

Митрополит УПЦ МП Онуфрій

Генеральна прокуратура України (ГПУ) допитала митрополита Онуфрія, керівника Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП). Про це повідомив Юрій Луценко, генеральний прокурор України. За його словами, ГПУ розслідує карне провадження за фактом незаконного позбавлення волі митрополита Олександра (Драбинка), помічника Володимира, попереднього очільника УПЦ МП.
Це викрадення виконали за вказівкою Януковича підлеглі Віталія Захарченка, екс-міністра внутрішніх справ України. В рамках цього провадження допитаний як свідок і проведена очна ставка владики Олександра з Вадимом Новинським, народним депутатом від «Опозиційного блоку». «Допитаний в т. ч. і теперішній предстоятель УПЦ МП», — повідомив генпрокурор. Він також припускає, що статус п. Новинського в цьому провадженні може бути перекваліфікований зі свідка на підозрюваного.
Митрополит Олександр застерігає, що олігарх Вадим Новинський, головний меценат УПЦ МП, не відмовився від ідеї поставити на чолі Церкві свою людину. За словами владики, спочилий Блаженнійший Володимир завжди казав про неприпустимість втручання бізнесу, політики у справи Церкви. Саме тому він виступив проти протеже Новинського у церковній сфері — митрополита Антонія (Паканича), котрого «родина» Януковича хотіла посадити на предстоятельську кафедру.
«Президентові-втікачеві був потрібен слухняний предстоятель. Чудово розуміючи, що митрополит Володимир не буде таким, він намагався усунути його, а на звільнене таким чином місце поставити іншого кандидата», — заявив владика Олександр.
Він зауважив, що зараз депутат Новинський постійно супроводжує митрополита Онуфрія в усіх його поїздках. Робить олігарх це не даремно. Проте багатьох людей таке дивує та непокоїть. «Я певний, що Блаженнійший Онуфрій розуміє, що ця нав’язливість нашого багатого православного брата не личить УПЦ і робить їй ведмежу послугу. Митрополит Онуфрій — людина монашеського складу, не властолюбна і не політизована», — вважає він.
«Саме тому я побоююсь, що п. Новинський і його друзі-бізнесмени можуть знову повернутися до свого сценарію обрання «потрібної людини». Тобто знову спробувати звести на Київський «трон» владику Антонія. Причому зробити це так само, як вони намагалися свого часу зробити з митрополитом Володимиром. Змусити Онуфрія піти на спочинок або усамітнитися для молитви на Святій горі. А на київську кафедру звести іншу людину, з іншими моральними якостями й явним смаком до політики», — зазначає митрополит Олександр.
А в самій УПЦ МП обурилися тим, що ГПУ займається розслідуванням справи щодо відсторонення Блаженнійшого Володимира (Сабодана) від керівництва Церквою та викликає на допити їхніх архієреїв. Необхідність такого карного провадження священнослужителі назвали «необґрунтованим» та порадили силовикам перемкнути увагу на інші злочини.
Юрій Луценко дуже здивувався таким протестам. «Не розумію, як люди, котрі вважали Блаженнійшого Володимира найкращим главою Церкви, зараз можуть заперечувати проти притягнення до відповідальності тих, хто фактично доводив його до дочасної смерті», — додав він.
Генеральний прокурор розповів, що після в’язниці йому робили операцію у тій самій клініці, де перед смертю перебував митрополит Володимир. «Ми лежали на одному поверсі, в одному коридорі. Я ходив до нього, він був у вкрай важкому фізичному стані. Я бачив, що цю людину практично дочасно довели до смерті. У митрополита Олександра забрали всі медичні документи. Наголошую: у нього забрали всі записи про історію хвороби Блаженнійшого. Ви ж розумієте, як можна лікувати пацієнта», — наголосив він. Змінивши керівництво Церкви, Янукович таким чином планував використати її на виборах 2015 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...