Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

Главі РПЦ загрожує звинувачення у відмиванні коштів

Автор:

|

Вересень 19, 2018

|

Рубрика:

Главі РПЦ загрожує звинувачення у відмиванні коштів

Патріарх РПЦ Кирило

Одразу кілька Telegram-каналів розповіли про скандальних священнослужителів.

Паніка в Москві
У Російській Федерації (РФ) сталося те, що не могло виникнути спонтанно. Одразу кілька соціальних мереж повідомили, що митрополит Іларіон і патріарх московського Кирило занадто вже зловживають своїми повноваженнями як у Росії, так і за її межами. Блогери, котрі звернули увагу на компромат щодо Кирила, дійшли висновку, що він з’явився через надання Вселенським патріархатом автокефалії Українській православній церкві, чому не зумів завадити Кирило. Тепер йому загрожують спершу звинувачення у відмиванні коштів, і як підсумок — відставка й ув’язнення.
На близькому до Кремля каналі «Незигарь» резюмували: «Особливо емоційно реагують прихильники версії про внутрішньоелітну боротьбу з метою заміни Кирила на Тихона (Шевкунова). З іншого боку, це можна розцінити й як дружнє попередження про можливі репутаційні ризики».
А на каналі «Православна політика», який, за чутками, веде російський протоієрей Всеволод Чаплін, повідомили, що «замороження в Швейцарії мільярда на рахунках російського олігарха Віктора Вексельберга «налякало до тремтіння не лише кремлівську еліту, а й церковну». Переляканий навіть патріарх Кирило».
У «Православній політиці» також розповіли: «У 1980-1990-х рр. російські церковні суперелітарії накопичили дуже непогані кошти, сховавши їх у Європі. Тепер вони почнуть вельми активно засилати на перемовини довірених осіб до Женеви, Цюріху та Ліхтенштейну, щоб зберегти свої накопичення. «Переховати сало» на Кіпрі не вдасться — там також тепер можуть усе заарештувати. Ватиканський-італійські канали теж не годяться — нещодавні інциденти засвідчили, що інформація з «католицьких» кіл активно зливається в західні засоби масової інформації. Залишається купити золоті злитки та закопати їх у одному з монастирів — як завжди на Русі і робилося».
«За українською автокефалією стоїть Європейський Союз (ЄС), який мріє остаточно порвати нитки політико-торговельних ланцюжків між РФ і Україною в середньотерміновій перспективі. Незабаром ЄС має намір нанести удар особисто по московському патріарху Кирилу, — пояснили на каналі «Незигарь». — Досьє на патріарха Кирила, зібране американською приватною розвідувально-аналітичною аґенцією Stratfor, стало базою для тиску на грецьку сторону (тобто на Вселенським патріархат. — Ред.). Згідно з цим досьє, за останні 18 місяців Кирило та його оточення здійснили транзакції з прихованих рахунків Російської православної церкви (РПЦ) у швейцарському UBS і Zurich Cantonal Bank в обсязі 200 млн EUR. Рух грошовими рахунками патріарха Кирила і його кола за лінією Цюріх-Відень-Рим перебуває під повним контролем. Тож незабаром Гундяєва (світське прізвище Кирила. — Ред.) можуть офіційно звинуватити в незаконних фінансових операціях, відмиванні коштів і шахрайстві».

Велика проблема
Відтак, на каналі «Незигарь» резюмували: «Патріарх РПЦ гарячково намагається вивести з кіпрських банків 1,3 млрд USD, розміщених там на депозитах. Зараз це одна з найсерйозніших проблем російського церковника, котрий потрапив у немилість Кремля через провал «українського питання», тобто надання Україні автокефалії, яка звільнить Україну від впливу Росії».
«Для Кирила кошти в кіпрських банках — велика проблема і головний біль. Адже виведені гроші, отримані незаконним способом верхівкою РПЦ, в т. ч. Кирилом, після цього треба буде десь розмістити. Але процедура ця не з дешевих, за неї банкіри і посередники можуть вимагати комісійні в розмірі від 10 до 25 % суми. Прикомандировані православні банкіри, котрі почали активну зачистку завалів і відвертої корупції в багатошарових ешелонах фінансів апарату патріарха Кирила, наполягають на негайному поверненні грошей на батьківщину», — розповіли блогери.
«Крім цього, Кирилу доведеться вирішувати і ще одне непросте завдання: уникнути потрапляння грошей РПЦ під контроль Федеральної служби безпеки РФ (ФСБ), зокрема — одіозного генерала Феоктистова. Адже тоді накрадені капітали Гундяєв вже не зможе контролювати повною мірою», — додали на каналі «Незигарь».
Досі компромат Кирила поширювали лише опозиційні журналісти. Зокрема. Зокрема, Олександр Солдатов розповідав у публікації «За що рабу Божому Кирилу дякувати «рабу на галерах». Чим займався в 1990-ті предстоятель РПЦ, він написав у московській «Новій газеті»: «Патріарх Кирило (Гундяєв), дотримуючись «законами жанру», звично сварить 1990-ті. Хоч саме тоді він завоював становище та розбагатів, що дозволило йому врешті-решт зайняти патріарший престол. До вступу на нього особистий статки Кирила експерти оцінювали в 4 млрд USD».
«Початок бізнесу Гундяєва — в 1992-1994 рр. Найбільше досьє на цей бізнес склав доктор історичних наук Сергій Бичков, котрий опублікував не один десяток статей, в основному — про тютюновий бізнес майбутнього патріарха. Жодна з цих публікацій не була офіційно спростована, багато в чому Кирило визнав, що факти, зібрані Бичковим, відповідають дійсності», — розповів п. Солдатов.
«1993 року за участі Московської патріархії виникла фінансово-торговельна група «Ніка», віце-президентом якої став протоієрей Володимир Верига — комерційний директор відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЗЦЗ), яким керував Кирило. За рік при уряді РФ і при ВЗЦЗ з’явилися дві «паралельні» комісії з гуманітарної допомоги — перша вирішувала те, яку допомогу можна звільнити від податків і акцизів, а друга ввозила цю допомогу по церковній лінії і продавала комерційним структурам. Таким чином, більша частина допомоги, звільненої від податків, поширювалася через звичайну торговельну мережу за ринковими цінами», — зазначала також «Нова газета».

«Тютюновий» патріарх
«Цим каналом лише 1996 року ВЗЦЗ ввіз у країну близько 8 млрд цигарок (дані урядової комісії з гуманітарної допомоги). Це завдало серйозної шкоди «тютюновим королям» того часу, які були змушені платити мита й акцизи, і тому програвали ВЗЦЗ у конкурентній боротьбі. Вважається, що це вони «замовили» інформаційну кампанію з викриття бізнесу Кирила», — розповів також п. Солдатов.
«Із того часу і закріпився за митрополитом Кирилом новий титул — «Тютюновий». Пікантність бізнесу Кирила додає той факт, що в православ’ї куріння вважається гріхом — воно і справді згубне для здоров’я і життя людини. Кирило спробував виправдати свою участь у цьому бізнесі так: «Люди, котрі цим займалися, не знали, що робити: спалити ці цигарки чи відправити їх назад? Ми звернулися до уряду, і він виніс рішення: визнати це гуманітарним вантажем і надати можливість реалізувати». Представники уряду категорично спростували цю інформацію, після чого патріарх Алексій II ліквідував комісію МП і створив нову Комісію РПЦ з питань гуманітарної допомоги на чолі з єпископом Алексієм (Фроловим)», — нагадала «Новая газета».
«Крім згаданого фонду «Ніка», ВЗЦЗ виступив тоді засновником комерційного банку «Пересвет», «Міжнародної економічної співпраці» (МЕС), «Вільного народного телебачення» (ВНТ) і ряду інших структур. Найприбутковішим бізнесом Кирила після 1996 року став експорт нафти лінією МЕС, звільненого на прохання патріарха Алексія II від митних зборів. Щорічний оборот компанії склав 1997-го близько 2 млрд USD», — поінформував п. Солдатов.
«За повідомленнями порталу Credo.Ru, 2000 року отримала розголос інформація про спроби митрополита Кирила вийти на ринок морських біоресурсів (ікра, краби, морепродукти) — відповідні урядові структури виділили заснованої ієрархом фірмі «Реґіон» квоти на вилов камчатського краба і креветок (загальний обсяг — понад 4 тис. т). 2004 року Микола Митрохін, науковий співробітник Центру досліджень тіньової економіки при Російського державного гуманітарного університету, випустив монографію про тіньової економічної діяльності РПЦ. Вартість активів, які контролював митрополит Кирило, оцінювалася в цій роботі в 1,5 млрд USD. Через два роки журналісти «Московских новостей» спробували полічити активи глави церковного зовнішньополітичного відомства і дійшли висновку, що вони складають вже 4 млрд USD», — нагадала також «Нова газета».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply