Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Глава УГКЦ — в Америці

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Глава УГКЦ —  в Америці

Предстоятель Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Блаженнійший Святослав (Шевчук) прибув до Сполучених Штатів Америки з душпастирським візитом, який триватиме до 21 листопада. Владика Святослав, зокрема, побуває у Вілмінґтоні (штат Делавер), Філадельфії та Вашинґтоні. У кожному місті предстоятель УГКЦ зустрічатиметься з представниками української спільноти, духовенства, проводитиме врочисті Богослужіння.

В інтерв’ю Філадельфійській радіостанції Блаженнійший Святослав заявив: виникає враження, що президент України Віктор Янукович продовжує надавати преференції лише одній конфесії в Україні — Українській православній церкві Московського патріархату — і відкрито це декларує. За словами глави УГКЦ, через це інші конфесії наче «відходять на марґіналії».

«Чиновники різного рівня навіть підсвідомо копіюють свого президента й відповідно ставляться до інших конфесій», — наголосив Блаженнійший Святослав. Він нагадав, що кілька місяців тому президент наказав, аби всі державні чиновники ставилися однаково до всіх конфесій. За словами владики, цей наказ виконувався по-різному, наприклад, деякі губернатори вважали за потрібне зустрітися з представниками всіх Церков — і вони це зробили, а ось в Одесі такого не вийшло. «Ми в останньому листі від Синоду подякували президентові за те, що він хоче, щоби було однакове ставлення, проте де-факто на місцях такого немає», — наголосив предстоятель УГКЦ.

16 листопада у Вашинґоні Блаженнійший Святослав зустрівся з Олександром Моциком, Надзвичайним і Повноважним послом України в США, відвідав Білий дім, де розмовляв зі сенаторами та конґресменами. 19 листопада у Вашинґтоні глава УГКЦ візьме участь у відзначенні 78-х роковин Голодомору в Україні.

До речі, на прохання Блаженнійшого Свято­слава в Україну привезуть мощі святого Антонія Падуанського. Паломництво очолить ректор базиліки Св. Антонія в Падуї отець Енцо Пояна, і триватиме воно десять днів — із 18 до 27 листопада. Ушанування реліквії розпочнеться з Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, а завершиться в Києві.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply