Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 20, 2018

Глава УГКЦ у Львові в Українському католицькому університеті освятив унікальний храм

Автор:

|

Вересень 22, 2016

|

Рубрика:

Глава УГКЦ у Львові в Українському католицькому університеті освятив унікальний храм
Блаженніший Святослав на колінах виголосив молитву освячення храму

Блаженніший Святослав на колінах виголосив молитву освячення храму

У Львові освятили унікальний храм святої Софії-Премудрості Божої, збудований на території Українського католицького університету (УКУ). Літургію з нагоди освячення храму очолив Блаженніший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Ставши на коліна, владика виголосив спеціальну молитву освячення храму.
Після цього у вівтар заклали мощі блаженного Миколи Чернецького й окропили всю церкву. «Ми відкрили джерело Божої мудрості для всіх, хто її шукає. Запрошую тепер вас щодня черпати з того джерела. Нехай цей храм буде найважливішою аудиторією для всіх студентів цього університету. Народна мудрість каже: «Вчених людей є багато, але мудрих мало». Нам би дуже хотілося, щоб серед великої кількості дипломованих спеціалістів були не тільки ті, котрі набралися людського знання, хоча і це потрібно. Важливо, щоб із УКУ виходили учні Христові», — сказав на проповіді Блаженніший Святослав.
Він подякував усім, хто долучилися до будівництва церкви. «Бачимо, як відбудовуються сотні, тисячі храмів по всій Україні. Але сьогодні в Україні є багато зруйнованих душ, скалічених війною та неправдою. Тож після будівництва цього храму великим завдання університетської спільноти є відбудова храму людської душі», — наголосив очільник УГКЦ.
До спільної молитви долучилися міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, мер Львова Андрій Садовий, голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, архієпископ львівський УГКЦ Ігор (Возьняк), духівництво та кілька тисяч вірян. Крім цього, наразі в храмі перебуває ікона Матері Божої «Милосердя двері», яку молитовною ходою перенесли сюди напередодні зі собору святого Юра.
Храм святої Софії-Премудрості Божої — унікальний не лише для Львова, а й для всієї України. В одній будівлі на різних ярусах насправді функціонуватимуть три церкви: на наземному рівні церква Софії-Премудрості Божої, на нижньому — храм святого Климентія Папи Римського та церква Гробу Господнього. У будівлі встановлено ліфт та облаштовано пандуси. Тому люди з особливими потребами й особи, котрим важко підійматися сходами, зможуть безперешкодно потрапити на будь-який рівень храму.
Раніше там уже освятили дзвони, які назвали на честь святого Папи Івана Павла II, Патріарха Йосифа Сліпого та кардинала Мирослава-Івана Любачівського. Найбільший дзвін важить 500 кг. Наразі в храмі ще не завершені оздоблювальні роботи. У подальшому стіни мають прикрасити стінописами. Щоб обрати найкращий варіант інтер’єру, в УКУ провели конкурс, переможцем якого стало творче об’єднання Люби Яцків. Згідно з проектом, у верхньому ярусі храму буде зображено створення світу, середньому — святі таїнства Церкви, а в нижньому — святі української Церкви від мучеників Бориса і Гліба до новомучеників УГКЦ.

Ірина Рєвунова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...