Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

Франциск засудив ґеноцид вірменів

Автор:

|

Червень 30, 2016

|

Рубрика:

Франциск засудив ґеноцид вірменів
Папа Франциск

Папа Франциск

Папа Франциск під час свого візиту до Єревана назвав масові убивства вірменів у Османській імперії 1915 року геноцидом. «Ця трагедія, цей ґеноцид, на жаль, ознаменував початок печальної серії великих катастроф минулого століття», — сказав понтифік у зверненні до Сержа Саргсяна, вірменського президента.
Високий гість додав, що ці убивства «стали можливими через викривлені расові, ідеологічні чи релігійні цілі, що затьмарили розуми мучителів аж до рівня планування винищення цілих народів». Слова Папи в столиці Вірменії зустріли оваціями. Анкара назвала заяву Франциска «ментальністю хрестоносців».
Торік понтифік уже називав убивства вірмен «першим ґеноцидом ХХ ст.», викликавши різку реакцію Туреччини. За оцінками вірменських і багатьох незалежних істориків, під час Першої світової війни внаслідок систематичних убивств загинули 1,5 млн вірмен. Після цього прес-секретар Святого престолу був змушений виправдовуватися за слова понтифіка, назвавши їх непорозумінням і нагадавши, що у Ватикану та Туреччини — хороші відносини.
Папа Римський відслужив месу на головній площі Єревана разом із сотнею тисяч прочан. На богослужіння приїхали не тільки з Вірменії, але й з Лівану, Сирії й Іраку. Попри спеку, вірні годинами чекали на главу Римо-католицької церкви. Вірмени кажуть, що візит Папи для них — сподівання на мир і справжнє свято. Адже понтифік закликав усіх замість зброї сідати за стіл перемовин і поспівчував вірменському горю. «Завжди існує небезпека, що може затьмарити світло віри. Завжди існує спокуса звести віру до чогось із минулого, до чогось важливого, проте давнього, так, ніби віра була красивою книгою, яку варто тримати в музеї. Однак, якщо закрити віру в архівах історії, вона втрачає свою силу змінювати, втрачає свою живу красу та відкритість до всього», — наголосив Франциск.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...