Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Філарет відібрав у священика хрест

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Філарет відібрав у священика хрест

Глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) патріарх Філарет покарав священиків, які порушили заборону на участь у виборчій кампанії 2012 року. Про це йдеться в повідомленні на сайті УПЦ КП.

16 листопада відбулися збори настоятелів монастирів і храмів Києва. Серед іншого розглядалися й випадки порушення духовенством заборони на участь у виборах. Винних у порушеннях покарали, позбавивши останньої нагороди. Зокрема, у протоієрея Григорія Большакова відібрали право носити хрест із прикрасами, а у священика Віталія Матіящука — сан протоієрея.
А поведінку греко-католицького священства під час виборчих кампаній відтепер регламентуватиме спеціальний документ. Таке рішення ухвалив Синод єпископів УГКЦ, який відбувся 19-20 листопада ц. р. у Львові.
Як повідомляє Департамент інформації УГКЦ, учасники Синоду заслухали інформацію про випадки залучення духовенства до агітації на минулих виборах до Верховної Ради України (ВРУ). Єпископи дійшли висновку, що діяльність деяких священнослужителів була незаконною, суперечила суті Церкви та нашкодила її авторитету.
Греко-католицькі владики, відтак, ухвалили створити Комісію з вивчення поведінки духовенства на минулих виборах до ВРУ та доручили владиці Богдану (Дзюраху) очолити робочу групу з опрацювання проекту «Правильник щодо поведінки духовенства під час виборчих кампаній в Україні».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply