Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Єдиний у світі Музей української домашньої ікони

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Єдиний у світі Музей української домашньої ікони

На Житомирщині, у місті Радомишлі, відкрився унікальний історико-культурний комплекс із єдиним у світі Музеєм української домашньої ікони. Про це повідомила меценат і лікар Ольга Богомолець, ініціатор створення комплексу та його засновник. За її словами, за 15 останніх років вона зібрала ікони народних і професійних іконописців з усієї України, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні й козацькі ковчеги, подорожні образи, ікони, вирізані з дерева, відлиті з металу чи написані на склі.

«Я маю особливі почуття до цього замку-музею. Насправді для мене це — не музей, а притулок для «ікон-сиріт». Більшість із них було занедбано, їх викинули на «барахолку». Фахівцям доводилося їх консервувати, реставрувати, і лише зараз вони нарешті отримали домівку», — зазначила пані Богомолець.

Історико-культурний комплекс розташовано на території, де ще 1612 року архімандритом Києво-Печерської лаври Єлисеєм Птетенецьким було засновано Радомишльську «папірню» — першу в Центральній Україні фабрику з виготовлення паперу. Реставраційні роботи з відновлення будівлі тривали понад чотири роки. Зараз «Замок Радомишль» є величною архітектурною спорудою загальною площею 2 500 кв. м. Для відновлення справжньої архітектоніки було проведено дослідницьку роботу, а всі необхідні для реставрації елементи виконувалися вручну за старовинними методами. У замку відтворено інтер’єри XVIІ ст., а сама споруда вражає тим, що побудована без рукотворного фундаменту й стоїть на скелі, яка, оточена водою, занурюється вглиб землі на кілометри. У комплексі, крім музею, функціонують виставкові та концертна зали. Замок має ще й ландшафтний парк, що складається з кількох островів, з’єднаних кам’яними мостами.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply