Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Джордж Вайгель став на захист УГКЦ

Автор:

|

Липень 03, 2014

|

Рубрика:

Джордж Вайгель став на захист УГКЦ

Джордж Вайгель

Відомий американський журналіст і католицький громадський діяч Джордж Вайґель звернувся з відкритим листом до патріарха Російської православної церкви (РПЦ) Кирила. У ньому богослов став на захист Української греко-католицької церкви (УГКЦ) від необґрунтованих нападок із боку Московської патріархії, що греко-католицькі ієрархи буцімто надто переймаються політичними справами, застосовуючи при тому «гострі русофобські гасла».

«Ваша Святосте, ці Ваші заяви важко визнати правдивими. Українська греко-католицька церква декларувала стриманість, примирення та відмову від застосування насильницьких методів ще відтоді, як у листопаді минулого року піднялася завіса драми Української держави, яка шукає національного та морального відродження в побудові громадянського суспільства. Греко-католицькі священики та єпископи, ризикуючи власним життям, рятували активістів, у яких стріляли снайпери, котрі, як багато хто вважає, діяли за наказом Росії», — пише автор листа.
Джордж Вайгель нагадав патріарху Кирилу, що глава УГКЦ Святослав (Шевчук) звертався до росіян зі запевненням, що УГКЦ не є ворогом Російської православної церкви. «Ми — ваші брати; ми народилися з одного духовного материнського лона. Зі священного міста Києва, де були хрещені наші народи, ми передаємо вам послання миру. Не дозволяйте політикам провокувати ненависть і кровопролиття серед нас», — процитував експерт у своєму листі слова владики Святослава.
Звертаючись до предстоятеля РПЦ, Джордж Вайґель зауважив, що російська Церква, на відміну від християнських Церков Європи, уникає критикувати керівництво держави. «Мушу ствердити, що ваша Церква не підтримує традиції критичного ставлення до державної влади, як прийнято в країнах західного християнства. Проте ті з нас, хто шанує пам’ять про ваших святих, мучеників і богословів, сподіваються, що представники російського православ’я докладуть усіх зусиль, щоби протистояти пережиткам тоталітаризму, відновити культурні основи російського громадянського суспільства та брати надалі повноцінну участь у загальному прагненні до єдності християн як братська Церква, а не як агент радянської влади, що було характерним для часів «холодної війни», — зазначив богослов.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply