Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 27, 2020

Духовна підтримка бійців АТО

Автор:

|

Липень 10, 2014

|

Рубрика:

Духовна підтримка бійців АТО
о. Іван Гопко

о. Іван Гопко

У розташування підрозділів, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції (АТО), прибув о. Іван Гопко, капелан Української греко-католицької церкви. Панотець добровільно, за покликом серця, ухвалив рішення про приїзд у зону бойових дій, коли ще тільки починалося збройне протистояння на сході України. Тепер, коли виникла нагальна необхідність у забезпеченні духовних потреб військовослужбовців, священик приїхав туди, щоби підтримати моральний дух військовослужбовців Національної гвардії, котрі щодня зіштовхуються з небезпекою.
«Коли мова йде про стан душі, жодна служба не може замінити ту роботу, що її виконує священик, котрий сприймається як людина від Бога, — переконаний о. Іван. — Для особового складу не має значення приналежність до конфесії, бо всі ці відмінності перекриваються прагненням людини отримати слово Боже: молитви сповіді, покаяння, причастя».
У своїй діяльності священик прагне охопити всі сфери «солдатського життя». Перед відправкою на виконання завдання екіпажів БТР-4Е, панотець освятив бойові машини, благословив особовий склад на ратну службу, прочитав молитву на захист життя українських військових. Не залишилися без батьківської уваги й бійці, котрі несуть службу на блокпостах. Отець Іван відправив богослужіння на бойовому посту, вручив кожному охочому молитовники, надав духовну підтримку й дав обіцянку молитися за тих, хто цього бажає та потребує.
«Молитися за своє військо – велика честь для мене», — відверто каже священик. Завдяки зусиллям о. Івана найближчим часом у таборі має відкритися каплиця, де кожен бажаючий не залежно від категорії та конфесійної приналежності зможе поставити свічку за здоров’я своїх близьких і побратимів, помолитися та просто звернутися до Бога.
Водоночас разом із «офіційними» прикордонниками для охорони державних рубежів на схід України відбув спеціальний підрозділ громадського формування «Подільська Січ», очолений Юрієм Рибаком, начальником штабу січовиків. Командиром спецпідрозділу з благословення правлячого архієрея Хмельницької єпархії УПЦ КП, митрополита Антонія Махоти та зі згоди командирів і бійців формування був обраний Ростислав Бецал, іподиякон владики.
Підрозділ виконуватиме завдання, поставлені командирами прикордонною служби, і, згідно з чинним законодавством, допомагатиме в охороні державного кордону. Частину місії з ротації прикордонників узяли на себе також «Подільські січовики» та Хмельницька єпархія УПЦ КП.
Група зв’язків із громадськістю та засобами масової інформації Східного ОТО

До слова
Уряд України має намір розглянути питання про заснування капеланської служби у війську. Про це повідомив Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України. За його словами, це необхідно для підтримки бойового духу в українській армії. «Звертаюся до представників усіх конфесій із проханням підтримати українську армію, підтримати українське військо. З нами – Бог, а отже, з нами — перемога», — сказав п. Яценюк. Капеланська служба — це служба в армії священиків (посада прирівняна до заступника командира полку або батальйону). Капелан є відповідальним за виховання рядових солдатів, матросів, офіцерів і членів їхніх сімей. До його функцій належить богослужіння серед військовослужбовців, контроль за їхнім моральним станом, відспівування загиблих. Кандидати від священиків перед вступом на службу проходять сертифіковану підготовку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply