Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 26, 2020

Допоможіть у придбанні дзвону для головної святині УГКЦ

Автор:

|

Травень 23, 2013

|

Рубрика:

Допоможіть у придбанні дзвону для головної святині УГКЦ

Усіх небайдужих закликають долучитися своєю пожертвою до придбання головного дзвону для Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві – головної святині УГКЦ. Дзвін є важливим елементом під час освячення собору. Уже є домовленість зі західноєвропейською фірмою, яка готова його зробити, повідомив владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архієпархії, голова оргкомітету Всецерковної прощі до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі-України й освячення собору, що відбудеться 17-18 серпня 2013 року, інформує департамент інформації УГКЦ.

За словами владики Йосифа, перемовини про виготовлення головного дзвону ведуться вже понад півроку, його маса становитиме 4 т. Зараз потрібно заплатити аванс. «Порадившись із членами оргкомітету, ми вирішили організувати збір коштів. Дзвін матиме ім’я архістратига Божого Михаїла й інших безтілесних небесних сил. Хочемо також, щоб імена всіх людей-жертводавців були викарбувані на цьому дзвоні. Закликаємо всіх небайдужих долучитися своєю пожертвою до придбання цього дзвону», – закликав він.
Єпископ повідомив, що вартість дзвону становить 97 тис. EUR. Разом із тим, він нагадав слова Блаженнійшого Любомира (Гузара), що собор єднає всіх. І висловив побажання, щоби «ми, об’єднані під головним дзвоном Патріаршого собору, могли відчувати свою частку, яку вкладаємо в єдність усієї Церкви».
Серед іншого владика Йосиф повідомив, що підготовка до освячення собору відбувається досить інтенсивно, є багато напрацювань, цікавих пропозицій для прочан, які з’їдуться з усіх куточків світу. «В інтер’єрі собору ми виконаємо те, що необхідно для його освячення, як це вирішив Постійний синод. Однак дуже хочемо завершити екстер’єр, який відіграє важливу роль у створенні загального вигляду Патріаршого собору. У зв’язку із цим прагнемо також упорядкувати довколишню територію. Продовжується робота над огорожею, зокрема виготовляють ковані секції та вхідні ворота. Одночасно на території викладають бруківку. Розпочали виготовляти вхідні двері», – наголосив владика.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply