Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Догналіти захопили церкву УГКЦ

Автор:

|

Червень 29, 2017

|

Рубрика:

Догналіти захопили церкву УГКЦ

Управління Стрийської єпархії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) заявило про захоплення церкви Святого Духа у Городку послідовниками секти Догнала. Про це йдеться у заяві Тараса Сеньківа, єпарха Стрийського, та Володимира Ждана, канцлера Стрийської єпархії. «Управління Стрийської єпархії повідомляє про те, що храм Святого Духа м. Городок Городоцького деканату Стрийської єпархії протиправно захопила група осіб, котрі імітують відправлення греко-католицьких богослужінь. Незаконні дії очолює колишній священик Теодозій Івашків, котрий належить до «групи Догнала» та з її членами самопроголосив себе єпископом, за що вироком церковного суду 9 жовтня 2014 року був позбавлений священичого стану», — йдеться в заяві.
Через відправлення богослужінь Теодозієм Івашківим Стрийська єпархія УГКЦ заявляє про небезпеку відновлення у Городку секти Догнала. «З огляду на реальну небезпеку діяльності секти Догнала й її послідовників, яка спрямована на розпалювання релігійної ворожнечі, звертаємося до відповідних державних структур вжити заходів щодо внормування ситуації, згідно чинного законодавства України», — йдеться у заяві єпарха Стрийського.
Як писав «Міст», так звана секта Догнала активно діяла на території Львівщини з 2009-го по 2015 рік. Її засновником є самопроголошений єпископ Антонін Догнал, котрий 2009-го відколовся від греко-католиків і створив свою «церкву» — Українську правовірну греко-католицьку церкву.
У червні 2015 року лідерів незареєстрованої Церкви затримали під час обшуків у Брюховичах, передмісті Львова, і після проведення службового слідства вислали з України через антиукраїнську діяльність. За неперевіреною інформацією, сам Антонін Догнал помер ще кілька років назад.
Догналіти не раз вимагали віддати їм храм Петра та Павла у Львові, а ще виступали проти вступу України до Європейського Союзу (ЄС), намагалися юридично заборонити діяльність УГКЦ, а також прямо закликали Путіна ввести війська в Україну. Учасників групи неодноразово звинувачували в зомбуванні людей, руйнуванні сімей та інших протиправних діях.

Назарій Тузяк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply