Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 26, 2020

До кого приєднаються автокефали?

Автор:

|

Червень 11, 2015

|

Рубрика:

До кого приєднаються автокефали?
Макарій, глава УАПЦ

Макарій, глава УАПЦ

Харківсько-Полтавська єпархія Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) має намір стати частиною УГКЦ. Нещодавно у Києві зустрічалися представники двох українських Церков. Зокрема, під час розмови було заявлено, що Харківсько-Полтавська єпархія вбачає своє майбутнє у єдності з греко-католиками, що не передбачає часткового приєднання або поділу частини якоїсь окремої православної Церкви. Крім того, сторони відзначили важливу роль Папи Римського в поглибленні церковного діалогу.
«Пропозиції, які були обговорені під час зустрічі, планується представити окремо Синодові єпископів УГКЦ та Єпархіальному соборові Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ для їх подальшого затвердження та впровадження», — ідеться у повідомленні прес-служби УГКЦ.
А в приміщенні Київської православної богословської академії під головуванням митрополита Львівського і Сокальського Димитрія відбулося засідання Комісії для ведення діалогу Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) з УАПЦ. Комісія, яку було сформовано рішенням Священного Синоду 12 травня ц. р., заслухала звіт про організацію діалогу з відповідною Комісією УАПЦ.
Було засвідчено, що сторона Київського патріархату вважає конструктивним і корисним чинником діалогу й зі задоволенням сприймає залучення до нього як посередників церковних представників, котрі матимуть благословення від Вселенського патріархату як історичної Матері-Церкви. Було заслухано та схвалено звіт про попередні консультації з цього приводу.
Враховуючи заклики до скорого об’єднання у єдину Помісну церкву, які містяться у рішеннях Архієрейського собору УАПЦ, заявах її провідних ієрархів, зокрема нового очільника Церкви Макарія та митрополита Галицького Андрія, сторона Київського патріархату вважала за доцільне провести спільне засідання двох комісій до проведення Собору УАПЦ, на якому має розглядатися питання об’єднання. За попередніми консультаціями, у т. ч. із церковними посередниками, часом проведення спільного засідання було запропоноване 3 червня.
Як повідомляють в УПЦ КП, сторона УАПЦ не знайшла можливості взяти участь у спільному засіданні. Тому Комісія для діалогу звернулася безпосередньо до Собору УАПЦ зі закликом прийняти принципове рішення про невідкладний початок об’єднавчого процесу.
Також в УПЦ КП запропонували Комісії УАПЦ зібратися 8 червня ц. р. для проведення спільного засідання з метою обговорення конкретних кроків до об’єднання. Ця дата також має попереднє погодження з церковними посередниками, як прийнятна для них. Комісія УПЦ КП засвідчила «свою відкритість до співпраці з УАПЦ та щире бажання сприяти досягненню мети — створення в Україні єдиної Помісної православної церкви».
Однак у процес об’єднання не могла не втрутитися Москва. Приєднатися до їхньої Церкви предстоятелю УАПЦ Макарію запропонував предстоятель УПЦ МП Онуфрій.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply