Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

Для українських еміґрантів все ще бракує священиків

Автор:

|

Вересень 15, 2016

|

Рубрика:

Для українських еміґрантів все ще бракує священиків
Йосиф Мілян

Йосиф Мілян

Для українських еміґрантів не вистачає священиків. У Пасторально-місійному відділі Української греко-католицької церкви зазначають, що найбільше священиків для українців за кордоном наразі потребують на Кіпрі, у Греції, Об’єднаних Арабських Еміратах і Туреччині. Також бракує духівників для служіння в Португалії, Грузії, Китаї (Шанхай) та Японії.
«Щодо Китаю, до нашої канцелярії приходили українці, котрі мешкають у Піднебесній. Вже налагоджуємо співпрацю, моніторимо ситуацію, — розповідає владика Йосиф Мілян, — Там є українське товариство. І люди хочуть українського священика, греко-католицького. В Японії є багато наших молодих людей, науковців, котрі працюють в сфері IT-технологій. Багато з них — зі Західної України. Час від часу хтось із наших душпастирів, із ти чи інших мотивів туди прибуває. Був нещодавно владика Борис (Ґудзяк), зустрічався з нашими греко-католиками на молитві. Тож треба діставатися Японії. В Індії є наші люди, але вони не атакують нас листами, як із інших країн».
Українське душпастирство набирає обертів у країнах Балтії, зокрема Латвії й Естонії. Священик, котрий душпастирює в останній, уже почав надавати опіку нашим вірним у Гельсінкі. «Церква має створити місійний інститут. Мусимо робити якісь квоти у семінаріях, де будуть священики готуватися виключно для місійної праці. На мою думку, має бути створена група семінаристів, котрі з першого курсу будуть спрямовані на місії, — зауважує владика. — Вони мають розуміти, що не будуть душпастирювати в Україні, що кожні канікули мусять їхати за кордон вивчати душпастирську специфіку, право, культуру, звичаї та традиції тієї чи іншої країни, а особливо мову. Тоді потреба в священиках для еміґрантів може бути вирішена».

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...