Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 25, 2020

Для церкви в Італії обрали ікону, намальовану воїном АТО

Автор:

|

Травень 18, 2017

|

Рубрика:

Для церкви в Італії обрали ікону, намальовану воїном АТО

У Луцьку демобілізованих бійців антитерористичної операції (АТО) реабілітують мистецтвом. Хист до малювання військові виявили такий, що їхні картини тепер прикрашають не лише музеї та галереї міста, а й виставляються та продаються за межами України.
27-річний Андрій Соломін узявся за цілу серію «Парадокси війни». Каже, що після служби замкнувся в собі та відчував емоційну виснаженість. Та одного дня його життя змінилося. «Це трансформація мене, я ніколи не брав у руки пензля. Те, що поміняю автомат на пензлик, якщо б мені це сказали в 2013-го чи 2014 року, я повертів би пальцем і сказав, що такого не може бути», — зізнається він.
За два роки Андрій уже написав 30 картин, які експонують на виставках, а деякі полотна придбав Волинський музей. Одну ж з ікон вподобали парафіяни італійського храму. «Я реалізовуюся, стаю кращим, тому що стаю іншим», — тішиться чоловік.
Юрій Гучак, 42-річний колишній боєць «Айдару», каже, що війну привіз із собою додому. Допомогти навести лад у собі змогло тільки мистецтво. Щоправда, демонструвати свої роботи на загал поки що не наважується. «Просто малюю свої емоції, абстракції. На перший погляд воно може здатися мазаниною, але в цьому виходить те, що в тебе на серці», — пояснив герой.
У минулому боєць 51-ї бригади Олег Приходько тепер — знаний художник у Луцьку. Зараз завершує 21-ше своє полотно під назвою «Зрада». «Це — образ України, нашу Україну розіп’яли, така тепер наша Україна», — пояснює він.
Волонтерка і художниця Тетяна Мялковська не приховує, що навернути цих суворих воїнів до мистецтва — справа важка, але потрібна. «Творчість підіймає їхній духовний розвиток, плюс вони психологічно чистяться, трошечки допомагають собі, своєму внутрішньому світу зібратися», — каже вона.

Вікторія Дмитренко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply