Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Дітей від сурогатних матерів дозволили хрестити

Автор:

|

Січень 16, 2014

|

Рубрика:

Дітей від сурогатних матерів дозволили хрестити

Священний синод Російської православної церкви (РПЦ) вирішив усе ж хрестити сурогатних дітей. «Дитина, народжена за допомогою сурогатного материнства, може бути охрещена за бажанням осіб, котрі виховують її, якщо такими є або її біологічні батьки, або сурогатна мати, тільки після того, як вони усвідомлять, що з християнської точки зору така репродуктивна технологія є морально ганебною, і принесуть церковне покаяння — не залежно від того, свідомо чи несвідомо вони проігнорували позицію Церкви», — сказано в матеріалах останнього засідання Священного синоду. 

Тільки в цьому разі, наголошується в документі, Церква зможе очікувати, що хрещена дитина буде виховуватися в православній вірі та їй будуть прищеплювати християнські моральні уявлення. «Якщо ж такого усвідомлення не відбувається, то вирішення питання про хрещення відкладається до часу свідомого особистого вибору дитини», — ідеться в документі.
За оцінкою Синоду, практика сурогатного материнства набуває зараз усе більшого поширення. Церква засуджує таку практику, у тому числі, тому що в цьому разі «розуміння людини як унікальної особистості підміняється образом людини як біологічної особини, котру можна довільно конструювати, маніпулюючи елементами генетичного матеріалу».

Сам по собі факт сурогатного народження не є перешкодою для хрещення людини, бо вона не є відповідальною за поведінку своїх батьків, зазначає Синод. Згідно з документом, у разі, коли до церкви приносять немовля, народжене сурогатною матір’ю, питання про його хрещення може бути вирішене згідно зі вказівкою єпархіального архієрея; учинення же священиком таїнства хрещення без благословення архієрея слугуватиме підставою для застосування щодо нього канонічних заборон. Також у матеріалах засідання Священного синоду вказується, що «у смертельній небезпеці благословляється хрещення немовлят не залежно від обставин їх народження».
Священний синод зазначив, що викладена позиція ґрунтується на вченні Церкви про неприпустимість хрещення немовлят у сім’ях, члени яких відкрито й свідомо нехтують церковною традицією та не поділяють християнського вчення про шлюб і сім’ю, що фактично виключає можливість християнського виховання дитини. «Це стосується не тільки питання сурогатного материнства, але будь-якого свідомо вираженого небажання жити по-християнськи», — наголошено в документі.
Натомість, Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) заборонила проводити обряд хрещення дитини, народженої від сурогатної матері. Відповідний документ затвердили на засіданні Священного синоду УПЦ МП. «Церква засуджує сурогатне материнство, а також відмовить у хрещенні дитини батькам, котрим довелося вдатися до такої процедури, доки ті не покаються. В іншому разі доведеться почекати, поки дитина виросте й сама побажає охреститися. Адже навіть діти, народжені від сурогатної матері, на думку священиків, не є відповідальні за гріхи батьків», — підкреслюється в рішенні Церкви.
Слід зауважити, що цю заяву підтримав голова відділу зовнішніх церковних зв’язків РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон, зазначивши, що сурогатне материнство не узгоджується з християнським розумінням таїнства зародження.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply