Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 15, 2019

Діаспора разом із патріархом ушанувала пам’ять жертв Голодомору

Автор:

|

Листопад 27, 2013

|

Рубрика:

Діаспора разом із патріархом ушанувала пам’ять жертв Голодомору

У неділю 17 листопада в Міленіум-парку, що в центрі Чикаґо, місцева українська громада з ініціативи американського осередку ВО «Свобода», УГО «Помаранчева хвиля» та «Нової української хвилі» провела акцію «Свіча пам’яті» на відзначення 80-х роковин українського Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 рр.
Заупокійну литію очолив предстоятель УПЦ КП Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Разом із владикою за душі невинно вбитих українців молилися й представники духовенства всіх українських греко-католицьких і православних парафій.
По завершенні литії патріарх звернувся до присутніх зі закликом молитися за душі померлих і поширювати правду про ґеноцид українців, а також укотре наголосив на важливості європейського вибору України.
Учасники акції виклали символічний хрест із свічок і розгорнули величезне синьо-жовте полотнище.
Нагадаємо, що Святійший Філарет перебував у США з патріаршим візитом у супроводі митрополита Хмельницького й Кам’янець-Подільського Антонія, проректора КПБА протоієрея Олександра Трофимлюка та професора Дмитра Степовика.
У конгрегаційній залі храму Святого апостола Андрія Первозваного м. Блуміндгейла (штат Іллінойс) 18 листопада ц. р. відбулися збори вікаріату УПЦ КП у США та Канаді під головуванням Пптріарха Київського та всієї Руси-України Філарета. На початку засідання протоієрей Віктор Полярний, секретар вікаріату, зачитав звіт про діяльність за останній рік. «Під час всебічної дискусії було розглянуто питання, які турбують парафії Київського патріархату в Америці, й ухвалено відповідні рішення», — ідеться в повідомленні прес-служби Київської патріархії, однак не уточнюється, які саме питання обговорювалися та які рішення було прийнято.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...