Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 26, 2020

Чи передадуть Почаївську лавру УПЦ МП?

Автор:

|

Лютий 09, 2012

|

Рубрика:

Чи передадуть  Почаївську лавру УПЦ МП?

У Тернополі відбудеться громадське обговорення зареєстрованого у Верховній Раді України (ВРУ) законопроекту «Про повернення об’єктів культурної спадщини релігійних організацій» щодо передачі Почаївської лаври Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП). Згідно із цим законопроектом від 20 січня 2012 року, Кабінету Міністрів України пропонується в тримісячний термін вирішити питання передачі об’єктів, розташованих у Кременецькому районі, Свято-Богоявленському жіночому монастирю Тернопільської єпархії та Почаївській Свято-Успенській лаврі УПЦ МП.

Нагадаємо, депутати ВРУ хочуть віддати УПЦ МП Києво-Печерську та Почаївську лаври. За словами народного депутата Василя Горбаля, більшість парламентаріїв підтримує повернення храмів і лавр Православній церкві. «Цей законопроект юридично правильно описує ситуацію, що склалася де-факто з лаврами, відновлює історичну справедливість, повертаючи Церкві відібрані в неї під час становлення радянської влади культові споруди», — зазначив він. Нардеп також наголосив, що схвалення цього проекту посприяє виконанню зобов’язань, узятих на себе Україною у зв’язку із членством у Раді Європи.

Авторами законопроекту є народні депутати від фракції Партії реґіонів Андрій Деркач, Василь Горбаль і Дмитро Шенцев, член фракції Народної партії Сергій Гриневецький, член фракції Комуністичної партії України Олександр Голуб, а також голова депутатської групи «Реформи заради майбутнього» (обраний за списком БЮТ) Ігор Рибаков.

На думку пана Горбаля, оскільки авторами законопроекту є депутати, які входять до різних фракцій ВРУ, фактично немає сумнівів у тому, що його буде ухвалено на найближчій парламентській сесії. Він також висловив думку, що прийняття цього документа покладе край спробам використання політиками юридичних прогалин у законодавстві для підняття свого рейтинґу в міжконфесійних протистояннях.

У законопроекті розмежовано повноваження місцевих адміністрацій і уряду щодо передачі об’єктів, що є пам’ятками архітектури, визначено механізм установлення суворого контролю над використанням цих об’єктів за призначенням. Передбачено також погоджувати з органами державної влади проведення ремонтних робіт і реконструкції.

Міністерство культури й туризму не розглядає питання передачі об’єктів культурної спадщини національного значення у безкоштовне користування або у власність релігійним організаціям. Про це заявив Михайло Кулиняк, міністр культури. «Я ознайомився з проектом закону. Можу сказати тільки одне: такі чутливі закони повинні пройти консультації, — переконаний пан Кулиняк. — Я рекомендуватиму депутатам обговорити це питання зі Всеукраїнською радою Церков». За словами урядовця, перед прийняттям відповідного закону необхідно провести громадські слухання. Крім того, Михайло Кулиняк підкреслив, що стосовно проведення богослужінь у Софійському соборі й мови бути не може. «Масові зібрання можуть неґативно вплинути на фрески», — пояснив він.

Юстина Зарваниця

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply