Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 14, 2019

Чи обмежать в Україні права УПЦ МП?

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Чи обмежать в Україні права УПЦ МП?
Митрополит УПЦ МП Онуфрій

Митрополит УПЦ МП Онуфрій

Верховній Раді України (ВРУ) пропонують обмежити права релігійних організацій, чиї керівні органи містяться в Російській Федерації (РФ). Законопроект, який в Українській православній церкві Московського патріархату (УПЦ МП) встигли назвати дискримінаційним, внесли аж десятеро депутатів.
Богдан Лісоруб після контузії проходить реабілітацію в київському шпиталі. Боєць батальйону «Айдар» у зоні проведення антитерористичної операції провів три роки. Він каже, що боротися там доводилося не тільки з бойовиками та російськими окупантами. Ворогом герой називає й о. Олександра, настоятеля місцевого храму Трьохізбенки. «Він сам не приходив, лише народ присилав, аби нас звідти вигнали. Проти нас парафіян налаштовував. Інколи він із дзвону, ми кілька разів бачили, ліхтариком подавав сигнали окупантам», — пригадує боєць. Настоятеля «айдарівці» здали Службі безпеки України (СБУ). Але за три тижні його відпустили.
І таких історій на східному фронті — сотні. Наприклад, в Ізвариному місцеві попи відкрито благословляли терористичних найманців. Усі такі приклади стосуються священиків УПЦ МП. Але покарали лише одного — о. Володимира Морецького зі Слов’янська. Ще 2014 року він вступив до лав бойовиків і вбивав українців. Його взяли в полон, а згодом бойовики батюшку забрали в обмін на українських бійців. Ватажки терористичної організації «Донецька народна республіка» нагородили його «зіркою героя». Церкву обурило лише те, що він брав до рук зброю і його відсторонили від служби, поки не покається.
На третій рік війни ВРУ вирішила взяти під контроль діяльність релігійних організацій, центри яких розташовані в РФ. Законопроект назв Церков не містить, але в УПЦ МП уже назвали його спрямованим проти них. «Ця ідея законопроекту, ідея певних депутатів, крім негативу, не принесе нічого для України. По-перше, там є явні ознаки дискримінації. Є ознаки втручання держави в справи Церкви», — наголосив протоієрей Микола Данилевич, речник УПЦ МП.
Основні пункти законопроекту: релігійні організації з керівними органами в РФ укладають із державою угоду про визнання та повагу до суверенітету України й її територіальної цілісності, узгоджують призначення вищих сановників, а також візити священиків із країни-аґресора. «Деякі церковні громади, керівні органи яких розташовані в державі, яка, фактично, веде з Україною війну, ведуть диверсійну роботу проти України, агітацію проти України, називають цю операцію Федеральної служби безпеки РФ, військову операцію Путіна проти України «братовбивчою війною», — каже Олег Медуниця, один із авторів законопроекту.
«Ми в жодному разі не кажемо, що треба забороняти Церкви. Не можна казати, що всі вірні УПЦ МП, весь клір, усі священики там — промосковські. В жодному разі. Але декотрі провідники Церкви — інша річ», — додає Сергій Висоцький, ще один співавтор проекту.
Експерти називають законопроект більш ніж демократичним і згадують, як у самій Росії під час воєн із Німеччиною лютеранських священиків висилали до Сибіру. «І держава має суворо стежити, щоб Московський патріархат не проводив шпигунську діяльність», — вважає релігієзнавець Андрій Ковальов.
Своєю чергою, Блаженнійший Філарет, глава Української православної церкви Київського патріархату, заявляє, що звичайні парафіяни навіть не відчують змін. «Бо не обмежують свободу релігії, свободу совісті. Тобто священики та віруючі будуть ходить у свої храми, їх не буде ніхто обмежувати. Але керівництво буде обмежено», — пояснив владика.
У Московському патріархаті свого невдоволення не приховують. Вони чекають на докази — задокументовані та доведені в суді. Усе інше не бачать або не хочуть бачити. «Якщо священик порушує закон, закликає до сепаратизму, або співпрацює з іноземними розвідками, для цього є СБУ. Нехай суд встановлює факт. Є злочин, є кара», — наполягають в УПЦ МП.
У РФ же панотцями-шпигунами, навпаки, хизуються. Про них навіть зняли фільм за назвою «Батюшки особливого призначення», у якому розповідають, як попи Російської православної церкви виконують надсекретні завдання в різних «гарячих» точках. Натомість Константинопольський патріарх цього року прийняв Президента Петра. Владика Варфоломій пообіцяв молитися за Україну.

Дмитро Святненко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply