Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 7, 2020

Чергова церковна провокація Москви

Автор:

|

Липень 21, 2016

|

Рубрика:

Чергова церковна провокація Москви

Православна хода

Російська православна церква (РПЦ), яка на ділі фактично повністю підпорядковується Путіну, вкотре долучилася до «гібридної війни» в України. Через свого васала — Українську православну церву (УПЦ) Московського патріархату (МП) — Москва організувала провокаційну «хресну ходу за мир», яка почалася 9 липня з Почаївської лаври в Тернопільській області. Крім церковних символів, у руках «паломників» можна було побачити георгіївські стрічки, а на одязі — значки зі зображенням імператора Миколи II. Хода завершиться в Києві 27 липня перед святкуванням Дня хрещення Київської Русі. Тоді учасники ходи прибудуть до Києва, де зустрінуться з учасниками «паломництва», котрі рухаються з Харкова.

Православна хода
Владика Євстратій (Зоря), речник УПЦ Київського патріархату, заявив, що спонсорами «хресної ходи» УПЦ МП на Київ є адепти «руського міра». «Спонсорують це шестя (і організаційно, й у медіа) — ті самі політики, котрі стояли за Антимайданом. Разом вони хочуть довести, що саме МП — це й є Україна, що тут — простір «руського міра», — написав він у Facebook.
Владика запросив вірян, котрі занепокоєні «хресною ходою» прихильників російського православ’я, долучитися до зібрання української громади на Хресну ходу 28 липня ц. р. «Хочу підкреслити — заплановані заходи МП і наш не перетинаються ні у часі, ні в просторі: хресна хода МП планується 27 липня від Володимирської гірки в Лавру, а наша хода — 28 липня від Володимирського собору до Володимирської гірки», — додав речник Київського патріархату.
Відтак соціальні мережі вибухнули від обурення провокацією проросійських клерикалів. Навіть з’явилися заклики не допустити цю «хресну ходу». «Це — не релігія! Це — політика! Як киянин я виступаю категорично проти цієї ходи вулицями мого рідного міста! Як громадянин, радив би цим «ходокам» повернутися і дружно йти на Москву, агітуючи Путіна припинити вбивати наших громадян, забрати геть своїх найманців, бурятів і забратися геть із Криму», — заявив Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.
«Жителі Києва — проти проведення хресної ходи, організованої РПЦ і Олександром Вілкулом (колишнім соратником Януковича. — Ред.). Звертаюся до органів правопорядку, міського голови Києва та Київської міської державної адміністрації з вимогою заборонити захід із метою уникнення провокацій, заворушень, збройних конфліктів на ґрунті розбіжності в релігійних і політичних поглядів. Проведення масових заходів у столиці України (хода налічує понад 10 тис. осіб), організованих МП під час військового конфлікту з Росією не допустиме», — написала у Facebook активістка Леся Борсік.
«Хто там гадав, коли пришестя антихриста? Вже прийшов. Хресною ходою на Київ іде. Є тільки біле і чорне, ворог або друг», — додав відомий волонтер Роман Доник. А інший волонтер — Мирослав Гай іронізує: «Потрібно сказати копателям бурштину, що натовп мракобісів із Донбасу йде хресною ходою, щоб відібрати у них помпи… Так вирішимо дві проблеми відразу». Активіст Ірина Мирна дивується: «Хто їх стільки наплодив?» і додає витяг одного з повідомлень: «З Почаївської лаври хресною ходою вийшли не більше 7 тис. людей. У Кременці стало вже 10 тис.».
До обговорення у Facebook приєднався і активіст Василь Вихристюк: «У фашистській Росії вже немає аргументів для того, щоб «підіймати «вату» на бій із хунтою», тому в Кремлі розробили новий сценарій — організувати новий «хрестовий похід». Якщо це стадо зачепити, то російські фашисти кинуть клич «бандерівці і католики випили кров із братів православних» і тупа «вата» знову кинеться своїх братів у Христі рятувати».
«Гадаю, що я цілком точно обґрунтував мету цього «хаджу». Не здивуюся якщо в Києві «вата» «своєї мети не досягне, я маю на увазі кровопролиття, і тоді частина з них піде на Почаїв, а він, як відомо, також окупований російською православною сектою», — написав він. Тим часом, блогер Антон Ходзьо звернув увагу на людей у військовій формі, котрі супроводжують ходу. «Що це за воїни? Який у них статус?», — запитує він, опублікувавши світлини і виділивши на них цих «воїнів».
Від слів декотрі вірні переходять і до діла. Так, увечері 12 липня противники хресної ходи УПЦ МП спробували зупинити прихильників «руського міра» на кордоні Полтавської та Харківської областей. Учасники ходи дочекалися прибуття митрополита Полтавського і Миргородського Пилипа, і разом із ним вирушили на трапезу в сусідній храм. Однак справжню «гарячу зустріч» паломникам обіцяють у Києві.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply