Новини для українців всього свту

Saturday, May. 30, 2020

Через догналітів суд заборонив акцію католиків

Автор:

|

Жовтень 03, 2013

|

Рубрика:

Через догналітів суд заборонив акцію католиків

Львівський окружний адміністративний суд заборонив проведення акції греко-католицької громадської організації (ГО) «Центр студентського капеланства» через те, що вона могла перетинатися зі заходами, які організує релігійне угруповання, відоме як «підгорецькі отці» або ж як «група Догнала».

Тарас Лозовський, виконувач обов’язки голови громадської організації, повідомив, що ще 6 січня ц. р. представники Контемплятивно-адораційного монастиря Сестер василіанок, пов’язаного з групою Догнала, отримали дозвіл на проведення щонеділі своїх заходів: богослужінь, які відбуваються біля Костелу єзуїтів, і подальшої ходи центральною частиною Львова.
ГО «Центр студентського капеланства» також подав заявку на проведення схожих заходів 16 вересня; ішлося про акції за участю більш ніж тисячі людей, присвячені, головним чином, темі батьківства та вшанування таїнства сім’ї, і після цього — ходи центром міста, які також відбувалися би щонеділі.
Утім, суд заборонив проведення цих заходів, оскільки вони можуть перетинатися з акціями групи Догнала, поінформував посадовець. Визнаючи, що одним із завдань проведення акцій «Центром студентського капеланства» було би витіснення «групи Догнала», Тарас Лозовський, тим не менш, наголосив, що суд відмовив у дозволі на акції зареєстрованій греко-католицькій організації через заходи, які проводить незареєстрована організація. «Нас дискримінували на користь незареєстрованої організації, лідера якої Антоніна Догнала розшукують», — наголосив він.
Зазначимо, що ще 2011-го чин святого Василія Великого Української греко-католицької церкви прийняв рішення про відпущення 29 сестер Контемплятивно-адораційного монастиря святого пророка Іллі, що у Брюховичах біля Львова. Причиною цього стало те, що сестри розірвали зв’язок із Генеральною управою й визнали свою підпорядкованість відлученим від Католицької церкви священикам, зокрема Антоніну Догналу.
Як випливає з постанови Львівського окружного адміністративного суду, виконавчий комітет Львівської міської ради звернувся з позовною заявою про те, щоби заборонити проведення акцій обом організаціям, оскільки між ними можуть виникнути непорозуміння.
Утім, суд вирішив заборонити проведення акцій лише ГО «Центр студентського капеланства», оскільки взяв до уваги те, що ця організація подала заявку, намагаючись обмежити заходи групи Догнала: «Заявку на проведення мирних заходів подано з метою створення передумов для обмеження мирних заходів відповідача 1 (Контемплятивно-адораційного монастиря Сестер василіанок. — Ред.), а не для проведення власних заходів», — ідеться в рішенні.
Нагадаємо, що архієпископ Львівський Ігор Возьняк 29 березня 2012 року оприлюднив офіційну заяву ватиканської Конґрегації в справах віровчення, згідно з якою, Святий Престол Католицької церкви повністю відмежовується від секти Догнала, відомої як «підгорецькі отці». Антонін Догнал, лідер так званої української правовірної греко-католицької церкви, унаслідок нападу на жінку й опір працівникам міліції при затриманні мав сплатити штраф розміром 51 грн і покинути територію України. Утім, на відповідне рішення Антонін Догнал подав позов до суду. У задоволенні його вимог Львівський окружний адміністративний суд відмовив 7 вересня минулого року. Місце перебування Догнала досі не встановлене.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply