Новини для українців всього свту

Saturday, Aug. 8, 2020

Час об’єднуватися!

Автор:

|

Квітень 10, 2014

|

Рубрика:

Час об’єднуватися!

Архімандрит Гедеон

Представники православних церков Московського та Київського патріархату вважають, що Церквам час об’єднатися. Це дасть шанс благополучно завершити міждержавний російсько-український конфлікт і зберегти людські життя, упевнені священики. 

«Об’єднання — це правильно! Ми всі молимося про об’єднання святих Божих Церков в Україні, — переконаний намісник Десятинного монастиря Пресвятої Богородиці архімандрит Гедеон (Харон). — Ми всі бажаємо цього. Якби православні були єдиними, держава також була би єдиною. Біда, випробування згуртовують людей, посилюють їхню віру. Люди повинні вчитися розуміти, чути одне одного, любити. Тільки любов нас урятує».
Священнослужитель додав, що на Майдані пліч-о-пліч стояли священики й Московського, і Київського патріархатів — живим щитом. І якими би розлюченими не були учасники протистояння, жоден факел не полетів у голову священика. «Віра об’єднує. Ми щойно повернулися з Єрусалима, із поїздки по Святій Землі в складі делегації Української православної церкви, — сказав о. Гедеон. — Напередодні скорботної дати — 40 днів від загибелі людей під час протистояння — біля порогу Судних Воріт було звершене заупокійне богослужіння на спомин про всіх загиблих поіменно. Пом’янули всіх жертв: як членів «Небесної сотні», так і бійців «Беркута».
На думку душпастиря, представники як Московського, так і Київського патріархату можуть знайти точки дотику. За його словами, наразі рішенням Священного синоду УПЦ МП створена спеціальна комісія з питання возз’єднання. «Це – перспектива не завтрашнього дня, але вона є реальна, — упевнений о. Гедеон. — Більше би нам терпіння та смирення — і Господь управить».
Своєю чергою, архієпископ Євстратій (Зоря), голова Інформаційно-видавничого управління Київської патріархії, також вважає, що процес об’єднання обов’язково відбудеться. Головне — аби проявилася добра воля не тільки з боку вищого духовного керівництва, але й із боку самих віруючих парафіян обох Церков. «Непростим взаєминам між МП і КП уже 22 роки, наклалося багато. Але зараз настав час діалогу. Церква покликана рятувати державу в смутні часи, об’єднувати народ, бути разом із ним», — зазначив о. Євстратій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply