Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 2, 2020

Борис Ґудзяк вступає на посаду

Автор:

|

Листопад 29, 2012

|

Рубрика:

Борис Ґудзяк вступає на посаду

У соборі Паризької Богоматері 2 грудня відбудеться церемонія інтронізації владики Бориса (Ґудзяка) як Апостольського екзарха для українців греко-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Літургію очолить глава УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук). Участь у ній візьме архієпископ Паризький кардинал Андре Вент-Труа.

Програма святкувань із нагоди інтронізації розпочнеться 29 листопада Архієрейською літургією в катедрі Св. Володимира Великого, яку очолить владика Борис. Цього ж дня відправлять панахиду на могилах екзархального духовенства та Симона Петлюри. Увечері в Парижі, у церкві Saint Sulpice, відбудеться концерт за участю хорів Львівської духовної семінарії Cвятого Духа й Українського католицького університету.
30 листопада в Коледжі Бернардинів пройде конференція на тему «Церкви Сходу, Церкви Заходу: виклики для нової євангелізації». У суботу 1 грудня в єрусалимській спільноті Fraternitеs monastiques de Jеrusalem відпрслужать вечірню та літургію. А 2 грудня в соборі Паризької Богоматері о 15.00 відбудеться чин інтронізації Апостольського екзарха владики Бориса (Ґудзяка).
Нагадаємо, 21 липня прес-служба Апостольської Столиці повідомила про те, що папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду владики Михаїла (Гринчишина), ЧНІ (1929-2012). Його наступником папа Бенедикт XVI призначив о. д-ра Бориса Ґудзяка, ректора Українського католицького університету, надаючи йому титулярний осідок Каркабії. А 26 серпня в архікатедральному соборі святого Юра у Львові відбулась архієрейська хіротонія о. Бориса (Ґудзяка), яку очолив Блаженнійший ПСвятослав (Шевчук). Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції створено 22 липня 1960 року. Першим екзархом був владика Володимир (Маланчук), ЧНІ, його наступником став владика Михаїл (Гринчишин), ЧНІ.
Прес-служба УКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply