Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 20, 2020

Борис Ґудзяк — кавалер ордена «Почесного леґіону»

Автор:

|

Січень 15, 2015

|

Рубрика:

Борис Ґудзяк — кавалер ордена «Почесного леґіону»

Борис Ґудзяк

Єпископ Української греко-католицької церкви у Франції, Швейцарії й країнах Бенілюксу, громадський діяч і провідний науковець у галузі церковної історії Борис Ґудзяк став кавалером ордену «Почесного леґіону». «Серед 691 нових членів Ордену Почесного леґіону, оголошених 1 січня 2015 року, є, зокрема, й ім’я єпископа єпархії Святого рівноапостольного князя Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Бориса (Ґудзяка)», — ідеться у повідомленні Католицької церкви у Франції.

Згідно з інформацією Церкви, крім Бориса Ґудзяка звання кавалера ордена «Почесного легіону» також удостоїлися три французьких релігійних діячі. Раніше повідомлялося, що вищу відзнаку Франції отримала 691 особа, у т. ч. двоє лауреатів Нобелівської премії 2014 року — письменник Патрік Модіано і економіст Жан Тіроль, а також французька медсестра, котра вилікувалася від вірусу Ебола, французький економіст і автор бестселера «Капітал XXI століття» Тома Пікет.
Проте вже через кілька годин після оголошення нових кавалерів ордену Тома Пікет відмовився від нагороди через власні принципи. «Відмовляюся від ордена, оскільки вважаю, що уряд не має права вирішувати, кому бути почесним кавалером», — сказав він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply