Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Біля резиденції Януковича буде монастир

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Біля резиденції Януковича  буде монастир

Незабаром біля резиденції президента Віктора Януковича «Межигір’я» відновлять давню святиню — Межи­гірський чоловічий монастир, зруйнований більшовиками в 1930-х рр. За побудову монастиря проголосувала сільрада Нових Петрівців. «Будівництвом займеться Церква. Зараз це — чиста земля на височині при в’їзді в село», — розповів Родіон Старенький, голова сільради.

Майбутній настоятель монастиря о. Никон додав, що в архівах уже знайшли креслення й монастир буде відновлено таким, як він був — у стилі українського бароко. «Місце вже освятив митрополит

УПЦ МП Павло. Триває розробка генерального плану, передпроектні роботи — на це піде три-чотири місяці. Як довго будемо відновлювати — не знаю. Усе залежить від того, як будуть надходити пожертви. Поки що грошей іще не починали збирати. Ми спершу спорудимо дерев’яну каплицю, будемо там служити, і там же під час служби збиратимемо кошти на будівництво обителі», — розповів священик.

Раніше Віктор Янукович розповідав, що давня обитель була розташована за 4 км від його резиденції. «Як припускають члени товариства «Межигірський монастир», тепер половина тієї території — під водою (затоплена Київським морем), а половина — на суші. За територією резиденції є цілюще джерело. Там була каплиця, і люди завжди приходили пити воду. Над цим джерелом був навіс із хрестиком, і на великі свята народ під’їжджав туди. Ми відремонтували дорогу й побудували десь утричі більшу альтанку з куполом. І якщо дощ, людям є куди сховатися, постояти, помолитися», — сказав президент.

За переказами, Ме­жигірський чоловічий монастир був першим у Русі, спорудженим ще 988 року (для прикладу, Києво-Печерська лавра збудована лише 1051-го),

але зруйнований під час навали хана Батия в XIII ст. У літописах він фігурує вже наприкінці XIV ст.

У XVII ст. монастир став релігійним центром запорожців. Сюди приї­жджали доживати віку відставні козаки. До речі, ця обитель також згадана в повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба». 1676 року монастир згорів, знову був реконструйований.

1774-го на гроші останнього кошового отамана Петра Калнишевського тут звели церкву Святих апостолів Петра і Павла.

Слава монастиря була настільки велика, що 1787 року, під час візиту до Києва, його побажала побачити імператриця Катерина II. Але за ніч до її візиту монастир знову згорів. Невдовзі на його місці збудували фаянсовий завод. 1886 року митрополит Платон відновив обитель, але перетворив монастир із чоловічого на жіночий. А в 1930-х рр. Межигірський монастир був знищений. На його місці виросли урядові дачі: за радянських часів тут жили Микита Хрущов, Леонід Брежнєв і Володимир Щербицький.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply