Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 27, 2020

Біблія — не вигадка

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Біблія — не вигадка

Результати недавніх археологічних розкопок підтверджують історичну правдивість Святого Письма. Про це розповів Сімоне Вентуріні, біблійний експерт і письменник, дослідник Таємних архівів Ватикану та професор біблійних наук у Папському університеті Святого Хреста.

Ізраїльські археологи знайшли печатку, яка містить найдавнішу згадку про місто Вифлеєм. Її вік становить близько 2 700 років. «У Біблії згадується Вифлеєм. Тепер маємо доказ того, що в ті часи місто вже існувало», — заявляє ізраїльський археолог Елі Шукрон. Печатку завдовжки 1,5 см було знайдено в місті Давида, на території, розташованій одразу за стінами Єрусалима, де, як уважають, цар Давид збудував свій замок.

П. Шукрон повідомив: «Тим, хто звик «заперечувати» історичність Біблії, дуже легко арґументувати, що те чи інше місто, згадане у Святому Письмі, ніколи не існувало насправді. Особливо в Італії, де медіа знають все про Белен чи Ліґу чемпіонів УЄФА, але мало або нічого не знають про книгу, яка є основою європейської цивілізації».

Це стосується й Назарета. Ще кілька років тому не було жодних доказів того, що місто існувало раніше за ІІІ ст. н. е., але 2009 року археолог Ярденна Александре розкопала сліди будинку, що датується І ст.,

коли жив Ісус. Знахідка печатки на території археологічних розкопок поблизу Національного парку Єрусалима є такою ж важливою. Імовірно, таку печатку використовували для відправки податкової данини з Вифлеєма до царя Юди, що правив близько VIII чи VII ст. до н. е. На печатці є напис: l’shvat — bat-lechem — [l’mele]ch (експерти пропонують таку інтерпретацію: «У сьомий рік правління короля був відправлений вантаж із Вифлеєма до царя в Єрусалимі»). Тут присутня перша небіблійна згадка про Вифлеєм. Тепер складно піддати сумнівам справжнє існування міста, у якому близько 6 року н. е.

народився Ісус, якщо є докази того, що Вифлеєм існував близько восьми століть до того».

Упродовж останнього часу археологи продовжують доводити автентичність і вірогідність Євангелій та Старого Заповіту. Останні, кому це вдалося, — група археологів, очолена проф. Гарфінкелем, котрий викладає в Інституті археології Єврейського університету Єрусалима. Під час розкопок у місті Хірбет Кеяфа, що на захід від Єрусалима поблизу долини Ела, вони знайшли фраґменти горщиків, металевих інструментів і предметів, пов’язаних із релігійними ритуалами.

Група Юсефа Гарфінкеля знайшла речі, які можуть різко змінити вивчення Біблії. Протягом останніх десятиліть чимало біблійних експертів почало сумніватися в існуванні організованого та соціально структурованого ізраїльського царства у

VIII ст. до н. е. Однак знахідка в Хірбет Кеяфа вуглецю, що датується XI— X ст. до н.е. розбиває будь-які сумніви, що в часи Давида й Соломона існували укріплені міста з визначеною структурою, які були частиною великого й стабільного царства. Ба більше, той факт, що не було знайдено свинячих кісток чи скульптур божеств, указує на те, що походження монотеїстичної релігії в Ізраїлі є набагато давнішим, ніж уважають деякі знавці.

«Археологічні знахідки в Хірбет Кеяфа допомагають нам краще зрозуміти архітектурні особливості єрусалимського храму. До того, як проф. Гарфінкель розкопав «мініатюрні моделі» святилищ, що датуються періодом за 30 років до побудови храму, ми були змушені уявляти структуру храму лише на основі таємничого опису в Першій книзі царів. Тепер же ми справді знаємо, як, наприклад, виглядали колони та деталі певних фризів. А після досліджень Ярденни Александре ми можемо відтворити конструкцію будівель у Назареті за часів життя Ісуса й побачити, яким міг бути будинок, у якому жили Ісус, Марія та Йосиф», — розповів археолог.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply