Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Біблія для олігархів

Автор:

|

Липень 12, 2012

|

Рубрика:

Біблія для олігархів

Розкішно оформлена Біблія з ілюстраціями Сальвадора Далі й інкрустацією коштовним камінням, яка раніше видавалася в Італії, Німеччині, Чехії та Словаччині, тепер з’явиться й в Україні. Фоліант обсягом 900 сторінок має вийти восени лімітованим накладом 500 примірників (причому повторних публікацій у майбутньому не передбачено).

Кожен екземпляр матиме свій унікальний номер, підтверджений сертифікатом. Палітурка з натуральної шкіри прикрашена позолоченим підписом Далі, інкрустованим діамантом і іншими коштовними каменями. Том вагою 15 кг вкладено в спеціальну скриньку з дерева та шкіри. Унікальні репродукції літографій Далі віддруковано в семи кольорах (зазвичай у поліграфії використовується чотириколірний друк).

Біблія Далі — книга з майже піввіковою історією, яка розпочалася з ідеї італійського колекціонера Джузеппе Альбаретто оформити Святе Письмо роботами Сальвадора Далі. Сюрреаліст відгукнувся на цю пропозицію й створив серію зі 105 графічних творів, що зображали відомі біблійні сцени. Ориґінальне видання Біблії Далі було випущене 1967 року видавництвом Rizzoli, причому спеціальний примірник (у білій шкірі й золоті) був подарований Папі Римському — Церква благословила на оформлення Біблії одного з найпровокаційніших художників свого часу.

1990-го оновлену версію Біблії Далі випустило німецьке видавництво Weltbild. Восени минулого року видавництво Ikar, що входить до концерну Bertelsmann, видало чеську та словацьку версії Святого Письма. По одному примірнику книги мають у своїх колекціях президент Чехії Вацлав Клаус і голова Чеської католицької церкви Домінік Дуке. Вартість ориґінального італійського видання Біблії зараз сягає на аукціонах позначки 75 тис. USD. Чеське видання коштувало близько 4,2 тис. USD. Як очікується, презентація Біблії Далі відбудеться в Україні наприкінці вересня. Уже почав роботу сайт, на якому можна залишити попередню заявку на колекційне видання.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply