Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 15, 2019

Беатифікація Івана Павла ІІ — найважливіша подія 2011-го

Автор:

|

Січень 12, 2012

|

Рубрика:

Беатифікація Івана Павла ІІ — найважливіша подія 2011-го

В Апостольській столиці підбили підсумки минулого року. За словами о. Федеріко Ломбарді, генерального директора Ватиканського радіо й телебачення та директора прес-центру Ватикану, 2011 рік був дуже насиченим для Святійшого отця Бенедикта ХVІ. Священик, зокрема, нагадав про низку візитів, які цьогоріч здійснив Папа Римський, — до Мадрида, на Африканський континент, а також згадав про участь у міжнародній зустрічі в Асізі та поїздку на батьківщину, де понтифік виголосив промову перед німецькими депутатами в приміщенні Бундестаґу.

Підсумовуючи минулорічні події, речник Ватикану наголосив, що однією з найвизначніших була беатифікація Папи Івана Павла ІІ. «Цю подію було пережито з надзвичайною радістю, що є виявом віри Церкви в присутність Блаженного серед нас, а це означає, що Іван Павло ІІ виявився насправді живою та присутньою особою на шляху Церкви», — сказав о. Ломбарді. Священик наголосив, що такі ж відчуття охоплюють і величезну кількість вірних, які відвіду­ють могилу понтифіка у базиліці Святого Петра у Ватикані. «І ці відвідини тривають постійно, бо Іван Павло ІІ і надалі присутній, — сказав він. — Багато людей уже очікує його канонізації, яка, без сумніву, відбудеться!»

Речник Ватикану повідомив також, що Вселенський архієрей Бенедикт ХVІ і надалі розгортає свої катехизи під час недільних молитов «Янгол Господній» і загальних аудієнцій. «Я сказав би, — зазначив наприкінці о. Ломбарді, — що, порівняно з попередніми роками, які були бурхливішими через кризи чи напруження, цей рік був дуже гарним, позитивним, роком знаменних послань, які дають змогу з надією дивитись у майбутнє».

Святійший отець 29 грудня призначив нових членів Папської ради зі засобів масової комунікації, якими стали: кардинал Йосип Божаніц, архієпископ Загребський (Хорватія); кардинал Освальд Грасіяс, архієпископ Мумбая (Індія); кардинал Джон Нює, архієпископ Найробі (Кенія); кардинал Монсенгво Пасінья, архієпископ Кіншаси (Демократична Республіка Конґо); кардинал Тімоті Долан, архієпископ Нью-Йоркський (США); кардинал Марк Бенедикт Колридж, архієпископ Канберри (Австралія); архієпископ Рина Фізікелла, голова Папської ради з нової євангелізації; Нашименто Клементе, єпископ Порто (Португалія); Бефе Атеба, єпископ Крибі (Камерун), і секретар Папської ради з культури Бартелемі Адовкону, титулярний єпископ Зама.

Також 18 або 19 лютого у Ватикані буде призначено нових кардиналів. Це вже буде четверта консисторія за понтифікату Бенедикта XVI. Уже неодноразово йшлося про кандидатів на підняття до кардинальської гідності та ймовірний час проведення консисторії. Тепер ватиканіст Торніеллі подав підтвердження того, що консисторія таки невдовзі відбудеться: у Ватикані замовили нові кардинальські персні.

Згідно з традицією Церкви, перстень новому кардиналу вручає Папа Римський. Донедавна Бенедикт XVI дарував новопризначеним кардиналам такі ж персні, як і його попередник Іван Павло ІІ (золотий прямокутник із зображенням хреста). Але нещодавно було затверджено новий дизайн: сам перстень матиме форму хреста. І якраз такі персні отримають нові кардинали вже в лютому цього року.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...