Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 18, 2021

«Анастасійці» — тоталітарна російська секта в Україні

Автор:

|

Жовтень 19, 2017

|

Рубрика:

«Анастасійці» — тоталітарна російська секта в Україні

З усіх найвпливовіших сект сучасності, що діють на території країни-аґресора, пустити настільки потужне й розгалужене коріння на чужих землях вдалося лише двом. Одна з них — «Звенящие кедры России» (ЗКР), вони ж — рух «Анастасія» або культ Анастасії.
В Україні зараз нараховується понад 20 осередків російської секти. На території тимчасово окупованого Кримського півострова їх є п’ять, у різних областях материкової частини України — не менше 15. У Київській, Черкаській, Одеській, Чернігівській, Сумській, Житомирській, Харківській, Запорізькій областях осередки ЗКР діють під виглядом поселень із назвами «Дивославне», «Кінські простори», «Лада», «Родники» («Джерела»), «Буда», «Зустріч», «Радісне», «Долина Джерел», «Журавлі», «Весела Слобідка», «Ємєльянівка», «Райська долина» тощо. Початком розгортання цього руху можна назвати 2009 рік, потім рух дедалі більше активізувався, а зараз триває створення нових «екопоселень».
Землю вони захопили сотнями гектарів і тепер, як і в Росії, завели знайому пісню: «вимагаємо закон про родові маєтки!». Це при тому, що наше земельне законодавство і так дає право громадянам одержувати землю для заняття індивідуальною сільськогосподарською діяльністю, однак їм кортить звести своє сектантство у ранг закону.
Підґрунтям для виникнення нового культу стало звичайне художнє оповідання, перша частина якого вийшла 1996 року, а потім дістала продовження у наступних книгах із серії «Звенящие кедры России». Володимир Пузаков, її автор, народився 1950-го в Україні у селі Кузничи Городнянського району Чернігівської області.
Потім переїхав до Росії. Мегре — прізвище його колишньої дружини, яке він узяв собі під час укладання шлюбу, а після розлучення залишив. Із 1974 року Пузаков-Мегре працював у Новосибірську фотографом.
Навіть складно сказати, чого в його книжці більше — фантастичних вигадок чи суперечностей? Чим безглуздіша брехня, тим скоріше їй повірять?
Оповідка ведеться від першої особи — нібито, автор прямував із експедицією на теплоході до Крайньої Півночі, і там під час зупинки поблизу одного з населених пунктів у тайзі зустрів двох дідуганів, котрі розповіли йому про дивовижний кедр 35-метрової висоти. Пішли вони шукати кедр і під час походу нібито зустріли відлюдниця з тайги на ім’я Анастасія, котра наділена надздібностями яснобачення та телепортації. Автор ставить свою головну героїню в один ряд із месіями і пророками різних релігій.
Так зародився культ Анастасії та діяльність секти «Звенящие кедры России» — типовий новотвір, який належить до езотеричного руху «Нью Ейдж». Ця російська організація проникла в Україну з країни-аґресора й упродовж кількох років діє під прикриттям «екопоселень» і сповідування «життя в гармонії з природою».
2006 року Мегре звернувся до своїх послідовників із проханням підтримати на російських виборах правлячу партію «Единая Россия», і підтримка була одноголосною. Однак навіщо підтримувати чужу партію, коли можна створити свою? І цю свою амбітну мрію Пузаков-Мегре теж втілив у життя. Так з’явилася нова політична організація — «Родная партия», у якої навіть логотип такий самий, як у ЗКР, а її програма є нічим іншим, як намаганням узаконити сектантські резервації та надалі реалізовувати плани зі захоплення влади.
Для українців, можливо, в тому не було б нічого страшного (розвалять Росію — то й нехай), якби осередки цієї організації, що вже за статусом є не стільки громадською, скільки політичною, не мали б такої широкої підтримки в Україні.
Не виключено, що й на українській політичній арені найближчим часом може виникнути подібна партія, адже для цього вже «зорано» електоральне поле. В такому разі від земель сільськогосподарського призначення та від промисловості не залишиться взагалі нічого, бо в Росії «Родная партия» недвозначно наголошує на «єдності слов’янських народів» і скасуванні кордонів.
Комерційні проекти руху — компанія «Звенящие кедры», фірма «Мегре» і фонд «Анастасія». Їхні розцінки на продукцію — олія кедрова 660 RUR за 100 г, різний непотріб на кшталт подушки з плівки ядра кедрового горіха за 1 950 RUR, кулони-обереги — маленькі кедрові кружальця за ціною золота тощо. За цією «екопродукцією» приховано рабську працю й експлуатацію довірливих мешканців «родових маєтків», які живуть в ізоляції та не мають інших джерел заробітку, а також позбавлені можливості вибору.
Користає з усього Володимир Мегре, котрий зараз живе у чотириповерховій віллі, а не в «екопоселенні», як його послідовники, та завдяки створеному ним неокульту став доларовим мільйонером. На незручні запитання з цього приводу відповідає, що обійстя — «музей подарунків Анастасії», а сам він у ньому скромно виконує функцію сторожа та живе в коморі.
Коли йдеться про тоталітарну державу, або тоталітарну організацію, це завжди означає встановлення повного контролю над поведінкою та свідомістю людей, всі сторони життя яких детально регламентовано. Інформація, що її одержують мешканці резервацій, також часто-густо обмежується через відсутність комунікацій і зв’язку, а тому вони сприймають лише те, що подає лише ідеолог, або що написано в книжках про Анастасію.
Замість обіцяного «життя в гармонії з природою» люди приречені на ізольоване існування у резерваціях, їх переконують у наближенні «кінця світу», змушують читати власну ідеологічну літературу і поклонятися «месії» Анастасії.

Ірина Кременовська, «Вільне слово»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply