Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Софія Андрухович стала лауреатом Премії Конрада

Автор:

|

Грудень 31, 2015

|

Рубрика:

Софія Андрухович стала лауреатом Премії Конрада

Софія Андрухович

Лауреаткою Літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського, яку організовує Польський інститут у Києві, цього року стала письменниця Софія Андрухович. «Проза Софії — надзвичайно вишукана. Я давно захоплююся нею як читачка. Вона — таємнича та мовно багата. Її літературою насолоджуєшся», — зазначила письменниця Таня Малярчук, презентуючи творчість Софії під час церемонії нагородження.
Вона народилася 17 листопада 1982 року в Івано-Франківську. Софія — донька письменника Юрія Андруховича. Є авторкою книжок «Літо Мілени» (2002), «Старі люди» (2003), «Жінки їхніх чоловіків» (2005), «Сьомга» (2007) та «Фелікс Австрія» (2014).
Лауреат премії Конрада отримує грошову нагороду в розмірі 3 тис. EUR та піврічне стажування в Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща Gaude Polonia від Національного центру культури у Варшаві.
Софія стала п’ятим лауреатом Премії Конрада. До цього її отримали Тарас Прохасько (2007), Сергій Жадан (2009), Наталка Сняданко (2011) і Таня Малярчук (2013). Премія Конрада присуджується раз на два роки українському письменникові віком до 40 років за «послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання». Висунути претендентів на премію можуть українські й іноземні культурні інституції, наукові центри, видавництва, творчі об’єднання та приватні особи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply