Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Рок-н-рол у стилі «прованс»

Автор:

|

Вересень 13, 2012

|

Рубрика:

Рок-н-рол у стилі «прованс»

У столиці Галичини відбулася презентація виставки молодого львівського художника Богдана Малицького. Молодим його, звісно, можна назвати не за віком, а за духом і періодом, відколи відчув у серці покликання мистця. Богдан народився у Львові 1962 року. В 1977—1980 рр. навчався в професійно-технічному училищі в смт Івано-Франковому Львівської області, де здобув фах різьбяра.

Однак художній талант ще дрімав у свідомості майбутнього художника, і він захопився музикою. І не абиякою, а в стилі року. Тому 1986 року він закінчив Львівське культурно-освітнє училище. 1988-го Богдан став учасником популярного тоді у Львові рок-гурту «Роком круш».

Із роками його захоплення стали більш зрілими, і вони логічно привели Богдана до образотворчого мистецтва. Твори художника — ніжні й ліричні. Він відчуває природу квітів так, як, здавалося б, це може лише жінка. Однак за зовнішніми проявами краси й ніжності ховається міцний чоловічий стрижень. Саме на цю основу й нанизуються сюжети всіх картин Богдана Малицького у стилі «прованс». Тепер уже немає потреби вирушати на Середземноморське узбережжя, його шарм цілковито захопить глядача, який завітає до галереї Coralli у Львові. Адже саме там іще можна оглянути персональну виставку Богдана Малицького. «Прованс» співзвучний людям, які хочуть бути ближчими до природи. У наш технологізований час, коли все та всі рухаються в шаленому темпі, багато кому бракує домашнього затишку, сільського затишшя, а часом навіть — і свіжого повітря.

«Прованс» — це поклик предків у нашій оселі. Це — спадкоємність поколінь. На одній зі своїх картин Богдан Малицький намалював платівку The Beatles — натяк на голоси з минулого й ще одне своє захоплення. Кольористика творів мистця п’янить, вона немов хоче вихлюпнутися назовні. Однак рамки полотен стримують усю цю енерґію, яка наситить кожного, хто хоч на мить затримається біля робіт Богдана Малицького.

…А тихого осіннього вечора Богдан покладе пензля, візьме в руки гітару, ударить по струнах — і зазвучить мажорний акорд. І він буде таким потужним, що його хвиля досягне півдня Франції, звідки черпає силу весь Прованс!

Євген Тарнавський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...