Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 18, 2019

Затоплена церква

Автор:

|

Березень 07, 2013

|

Рубрика:

Затоплена церква

Місцевість, у якій зараз розташований Ржищів, була з найдавніших часів заселена людьми. Археологами тут було виявлено залишки перших поселень Трипільської культури, поява якої датується приблизно V – III тисячоліттями до н.е.
Легенди розповідають про те, що тут якийсь час жили ченці Антоній і Феодосій, яким надалі було призначено заснувати Києво-Печерську лавру. Хоча жодних документів, які би підтверджували цю версію, не знайдено.
Ржищів виник на місці старовинного городища Іван-міста, яке згадується в літописах ще 1151 року. У часи міжусобних воєн між київськими князями Іван-місто постійно переходило з одних рук у інші, а 1240 року було знищене монголо-татарами. Перші згадки про власне Ржищев датуються 1506 роком.
В українській історії Ржищів був відзначений двічі. Уперше – у грудні 1653 року, коли в містечку відбулася попередня зустріч Богдана Хмельницького з московським посольством, очоленим боярином Бутурліним. Удруге – за часів Другої світової війни: 1941 року, протягом цілого місяця переправу біля Ржищева охороняв мотострілецький підрозділ військ генерала Кирпоноса. У вересні 1943 року Ржищів служив правим крилом Букринського плацдарму в операції за звільнення Києва.
Сьогодні в Ржищеві можна зустріти досить багато садиб, які позиціонуються як об’єкти сільського зеленого туризму. Тобто, якщо хочеться поспати на сіннику, спробувати подоїти корову, поласувати варениками з вишнями, то це – одне з найкращих місць в Україні. Тим більше що від Києва сюди – усього година їзди.
Якраз посередині річки, навпроти Ржищева, є піщаний острів під назвою «Лиса Гора». З іншого боку Канівського водосховища, прямо навпроти Ржищева, збереглися руїни колишньої Гусинської церкви, яка, як і село Гусин, була затоплена під час будівництва Канівської ГЕС. Дістатися до неї можна тільки водою.
Стара Покровська церква й сусідня напівзруйнована дзвіниця не тільки оточені водою, але й оповиті численними легендами, наприклад, про те, що на церковні свята тут чутно дзвін (при тому, що дзвони давно зняли та вивезли), або про те, що на Покрову із церкви долинають моторошні стогони, за різними версіями, чи то ченців, чи то козаків, яких мучить скорбота за зневаженою святинею.
Прогулянка ж водосховищем на човні залишить незабутні враження: дуже красиві береги, зарослі очеретом, вражаюча безкрайність Канівського водосховища.

Дарина Галицька

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...