Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 24, 2020

Раїса Кириченко обійняла рідну Полтаву

Автор:

|

Листопад 16, 2012

|

Рубрика:

Раїса Кириченко обійняла рідну Полтаву

У Полтаві, де народилася знаменита співачка Раїса Кириченко, удячні земляки відкрили їй пам’ятник. Сотні людей прийшли того дня на вулицю, що носить її ім’я, аби віддати шану Герою України, лауреату Державної премії України імені Т. Г. Шевченка, народній артистці України Раїсі Опанасівні Кириченко.

Коли спало біле покривало та перед присутніми постав виконаний скульптором Миколою Цисем бронзовий монумент сучасної Чураївни, усіх охопило відчуття, що вони – не на офіційній урочистій церемонії, а на зворушливій зустрічі зі самою співачкою.
Вона простерла до них широко розкриті в обіймах руки й зверталася викарбуваними біля постаменту словами своєї пісні: «Дарую вам, люди, на щастя та будні, ту пісню, що в серце з дитинства взяла». Здавалося, що бронзоволика Раїса Опанасівна в оточенні юних музик ось-ось і сама заспіває такі улюблені нашим народом твори, як «Мамина вишня», «Я козачка твоя», «Маруся Чураївна», «Жіноча доля», «Звучи, рідна мово». У неї не було другорядних пісень, кожна ставала популярною та знаходила відлуння в серцях слухачів. Її співом захоплювалися слухачі з Канади, Австралії, Німеччини, Польщі, Філіппін, Алжиру, Тунісу й інших країн світу. Це був щирий голос України.
На врочистій церемонії виступали керівники міста й області, вони дякували всім, хто долучився до створення цього пам’ятника уславленій землячці, яка прославила Полтавщину й Україну в усьому світі, вручили багатьом із них відзнаки. Відкрили монумент вихованка співачки Наталія Шинкаренко та її чоловік Микола Кириченко. Такої честі могли бути вдостоєні й сотні інших полтавців, що впродовж п’яти років під егідою благодійного фонду «Чураївна» збирали кошти на цей монумент. На завершення роботи над пам’ятником і облаштування території з обласного бюджету додатково виділили 600 тис. грн.
Тривалий час шанувальники співачки воювали з міською владою, вимагаючи перейменувати вулицю Рози Люксембург на честь Раїси Кириченко. Урешті-решт очільники міста поділили вулицю між німецькою діячкою робітничого руху й українською мисткинею на два відтинки. На догоду комуністам більшу частину вулиці Р. Люксембург залишили зі старою вивіскою, а її невеличкий відрізок – між вул. Лідова й Пушкіна – назвали іменем славетної співачки. Тут Берегиня української пісні тепер і «оселилася».
А територію для неї виділила радіокомпанія «Лтава», генеральний директор якої Микола Ляпаненко був ініціатором установлення пам’ятника й очолював благодійний фонд «Чураївна». Він сподівається, що майданчик біля монумента стане співочим міні-полем. Тут полтавці влаштовуватимуть свята зі співами та танцями.

Сергій Горицвіт

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply