Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 27, 2020

Пам’ятники серцям в Україні, які варто відвідати всім, хто кохає

Автор:

|

Лютий 14, 2013

|

Рубрика:

Пам’ятники серцям в Україні, які варто відвідати всім, хто кохає

Ще з давніх часів серце було символом людських емоцій. Сьогодні воно уособлює найбільш піднесене та прекрасне почуття на землі – Любов. Саме форму серця найчастіше вибирають скульптори для створення своїх романтичних шедеврів.

«Серце кохання»
Саме так називається один з улюблених пам’ятників київських романтиків і закоханих. Цей дивний шедевр з’явився 2011 року на майдані Незалежності. Пам’ятник має вигляд величезного металевого серця, яке ніби вростає в дуб. Серце складається з двох завитків (один великий, інший – трохи менший), що символізують чоловічу й жіночу половинки. Автори пам’ятника заввишки 4,5 м і вагою 1,5 т – художниця Надія Матвєєва й коваль Олексій Зимін.

Пам’ятник 41 серцю
Мабуть, найоригінальніше скульптурне серце України розмістилося в місті Рівному. 2010 року в центрі міста встановили двометрову металеву композицію у вигляді серця, яке символізує єдність українців. Над створенням шедевра працювали майстри з 19 міст країни. Дерево-серце стоїть на майданчику між торговим центром і сесійною залою міської ради. Його прикрашає 41 металеве сердечко та фігурки янголят. Попри те, що цей пам’ятник не має яскраво вираженого романтичного відтінку, він є дуже популярним серед закоханих.

«Закохане серце»
В Одесі є навіть кілька пам’ятників серцям, які стали місцем паломництва закоханих. Один із найпопулярніших – «Закохане серце». Створений 2011 року, він розташувався біля Тещиного (!) моста. Композиція виконана у формі об’ємного металевого серця, що складається з прутів. У конструкції передбачено спеціальні отвори для того, щоби закохані могли вішати замочки на знак вірності й любові.

Ще одне «Серце кохання»
2006-го в Чернівцях з’явилося своє «Серце кохання». Композиція виконана у вигляді серця, всередині якого вмонтована гойдалка зі стрілою, на якій різними мовами викарбувані зізнання в коханні. Прикметно, що з будь-якого боку можна побачити тільки частину латунного серця, і лиш коли дві «половинки» сядуть поруч на гойдалку, перед ними з’явиться ціле серце з написом: «Я тебе кохаю».

Поєднані серця
Традицію створювати пам’ятники закоханим і прикрашати їх замочками і стрічками підтримали і жителі Горлівки (Донецька область). У 2012 році в місті з’явилася скульптурна композиція «Серця закоханих». Конструкція складається з одного великого металевого серця, прикрашеного безліччю обручок, а всередині розташоване менше серце – з металевих прутів. Саме на них закохані можуть вішати «замки кохання», що символізують запал почуттів і нерозривність стосунків.

Дарина Галицька

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply