Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 22, 2020

Незвичайні стіни

Автор:

|

Квітень 11, 2013

|

Рубрика:

Незвичайні стіни

Ще в сиву давнину стіна служила не тільки невід’ємним елементом будівлі або іншої архітектурної споруди, а й «полотном» для малювання неординарних мистецьких шедеврів, написання любовних зізнань, найпотаємніших бажань і навіть реквіємів.

Стіна зізнань
Звісно, такий нестандартний об’єкт має бути в столиці. Це – Стіна зізнань у коханні. Вона розташувалася на одному з будинків на вулиці Ярославів Вал у Києві. Подібна Стіна любові є в Парижі (вона розписана зізнаннями 311 мовами). Головна мета відкриття таких «стін кохання» проста: сюди можуть приходити ті, хто вже кохає, і ті, хто тільки шукає любов.
На ній закохані зізнаються в почуттях своїм коханим, висловлюють свої найпотаємніші романтичні бажання або скаржаться про нерозділене кохання. Свої послання автори наносять за допомогою балончика з фарбою, маркерів чи простої крейди.
Чого тільки не побачиш на цій стіні – і віршовані послання, і зашифровані тексти, і написи іноземними мовами й навіть вірші поета Йосипа Бродського «Листи до стіни». Головне, що ця стіна є хранителькою різних людських історій – вічного кохання, чистих почуттів.

Стіна-кросворд
Оригінальна стіна з’явилася 2008 року й у Львові. На бічній стіні однієї з міських багатоповерхівок на вулиці Сахарова намальований величезний за розмірами кросворд: 30 метрів заввишки й 18 метрів – завширшки.
Причому незвичайною є не тільки стіна будинку, а й сам кросворд. У квадратики спеціальною невидимою вдень фарбою вписано слова-розгадки, які висвічуються в темний час доби.
У цій головоломці зашифровані імена видатних діячів живопису й архітектури. Автором проекту є художник Сергій Петлюк, який вирішив перетворити понуру на вигляд новобудову на нестандартний інтерактивний мистецький твір.

Стіна Віктора Цоя
У Дніпропетровську в пам’ять про трагічно загиблого лідера легендарної групи «Кіно» Віктора Цоя вирішили звести своєрідний меморіал – Стіну Цоя. На величезній стіні, викладеній із великих плоских каменюк, шанувальники рок-музиканта залишають скорботні написи, освідчення в коханні, малюють загадкові символи, пишуть ім’я Цоя, його портрети.
Центральне місце на меморіалі-стіні займає гігантський портрет Віктора Цоя в профіль із мікрофоном у руці, а зверху намальована емблема групи «Кіно» – палаюче сонце, всередині якого є напис: «Зірка на ім’я Цой». Стіна стала незмінним місцем зустрічі фанатів рок-легенди.

Стіна бажань
2012 року в центрі Харкова, біля станції метро «Пушкінська», з’явилася незвичайна апокаліптична стіна бажань, що нагадувала про прийдешній кінець світу, що мав відбутися 21 грудня. Зверху на конструкції вівся відлік годин, які залишилося прожити людству.
Таким незвичайним способом автори ідеї вирішили «підстьобнути» людей завершити свої земні справи та втілити всі свої задуми й бажання в життя.
Cтіна відразу ж припала до душі харків’янам. Буквально за кілька годин після установки її обписали різними написами, наприклад: «Хочу здати сесію”, «Хочу, щоб Україна виграла Євро-2012» тощо.

Віталій Степ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply