Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Місто на кордоні

Автор:

|

Травень 09, 2013

|

Рубрика:

Місто на кордоні

Його населення складає всього лише близько шести тисяч осіб. Уперше цей населений пункт згадується 1374 року, коли він був іще селом, яке князь Опольський віддав у володіння роду Гербуртів. 270 років Добромиль був родинним гніздом цієї шанованої у Галичині родини. 
Містом Добромиль став тільки в 1497 році, а Магдебурзьке право отримав 1566-го. Місто розвивалося досить швидко, у ньому будувалися церкви, з’являлося різне виробництво, у першу чергу – суконне. Була в місті й власна друкарня.
За часів Австро-Угорщини в Добромилі істотно збільшився видобуток солі, цей промисел стає навіть державним. Наприкінці ХІХ століття місто почало розвиватися ще швидшими темпами. Через Добромиль проклали залізницю з Будапешта до Львова. Зростало й виробництво – у містечку з’явилася миловарня, сірникова фабрика, пивоварний завод, лісопилка й навіть скляний завод.
Під час Другої світової війни в Добромилі сталися трагічні події: війська НКВД перед відступом із міста вбили та скинули в шахти близько 2 500 осіб, яких утримували у в’язницях Добромиля й Перемишля. Цілком очевидно, що такі злочини не додали популярності радянським окупантам у регіоні.
Що ж можна побачити цікавого в місті? По-перше, міську ратушу. Про час її зведення точно не відомо, швидше за все, у нинішньому вигляді її збудували у ХVІІІ столітті. Щоправда, існує думка, що перша ратуша була побудована ще в ХVІ столітті, але пізніше вона була перебудована. У будь-якому разі, зараз мандрівник бачить споруду в стилі ренесанс, чимось схожу на невеликий замок.
По-друге, варто звернути увагу на костел Преображення Господнього. Він належить римо-католицькій громаді міста й був побудований, можливо, на місці старовинної церкви Святої Трійці. За переказами, цю церкву зводили на кошти Петра Сагайдачного. Як би там не було, у середині ХVІІ століття костел уже був, так як на його ремонт виділялися гроші. У ХVІІІ столітті костел ремонтували та реконструювали ще тричі, крім іншого була побудована й нова каплиця. Якщо говорити про архітектурні стилі, то цей храм можна назвати поєднанням стилів ренесансу і бароко.
По-третє, церква Зішестя Святого Духа. Цей храм відомий, як мінімум, з ХVІІІ століття. Майже всю першу половину ХІХ століття, упродовж сорока років, цей храм ремонтували, після чого 1870 року пожежа сильно пошкодила його. Після здобуття Україною незалежності, 1992 року, церкву знову відремонтували, і після цього вона набула свого нинішнього зовнішнього вигляду.

Дарина Галицька

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply