Краса і велич України-20

Тернопільська область також відзначена поштовими марками.
Тернопільська область
Тернопільська область розташована на Подільській височині, її південна межа проходить по річці Дністер, східна — по Збручу. До складу області входять Кременецький, Тернопільський і Чортківський райони. Чотири міста — Тернопіль, Бережани, Кременець та Чортків — обласного підпорядкування. Тернопільщина — найбільш україномовна область у країні, 2001 року 98,8 % населення визнали своєю рідною мовою українську.
На території області розташована найдовша в Європі карстова печера «Оптимістична», завдовжки 240 км, а також одне зі «Семи природних чудес України» — Дністровський каньйон. Також Тернопільщина відома Почаївською лаврою, чудотворною Іконою Божої Матері у Зарваниці та Зарваницьким духовним центром. За кількістю замків Тернопільщина займає перше місце в Україні.
Визначною подією став випуск 2004-го марки «Тернопільська область». На марці — святині Почаївська лавра та Зарваниця. В центрі марки — герб області та мапа України, на якій позначена територія області. Кожен рік із тематикою Тернопільщини випускають чотири-п’ять художніх конвертів і проводять їхнє спеціальне погашення, зокрема, до 100-річчя Теребовлянської гімназії, 125-річчя Михайла Бойчука, 50-річчя Тернопільського музичного училища ім. Соломії Крушельницької, єврейського письменника Шмуеля Йосифа Агнона, 455-річчя Бережанського замку, 70-річчя заснування Тернопільської області.
2015-го в обіг вийшов блок «Краса і велич України», присвячений Тернопільській області. Він складає чотири марки. Перша «Тернопіль» — місто заснував 1540 року Ян Амор Тарновський. Наприкінці 1918-го до 2 січня 1919 року Тернопіль був столицею ЗУНР, а з 8 липня по 21 вересня 1920-го — столицею маріонеткового більшовицького державного утворення — Галицької СРР. У період нацистської окупації (1 серпня 1941 року — квітень 1944-го) місто підпорядковувалося дистрикту «Галичина».
На іншій марці зображені Бережани. Місто розташоване в мальовничій горбистій місцевості, на річці Золота Липа. Перша згадка про Бережани датується 1375 роком. Бережани відомі своїми численними архітектурними пам’ятками, збереженими у первісному вигляді.
На третій марці Заліщики — місто на лівому березі Дністра. До 1939-го місто було центром виноробства, славилося як кліматичний курорт із чудовими пляжами на Дністрі. Зі Львова до Заліщиків курсував прямий потяг.
Четверта марка — костел Успіння Діви Марії в Бучачі, пам’ятка архітектури національного значення. 1945 року радянська влада перетворила його на магазин, пізніше храм був складом. Головний вівтар роботи Пінзеля, частина бічних були зруйновані. 1991-го костел повернули громаді римо-католиків.
На марці 2015 року зображений пам’ятник Соломії Крушельницькій в Тернополі — перший пам’ятник жінці в цьому місті і перший пам’ятник-монумент Крушельницькій у світі на повний зріст. Вона народилася 23 вересня 1872-го в с. Білявинці, донедавна — Бучацького району Тернопільської області. Співачка зображена в нестримному поступі вперед, права рука спирається на вигадливий візерунок перил зі застиглої музики. У церемонії відкриття 22 серпня 2010 року брав участь небіж оперної зірки, народний артист України Мирослав Скорик.
Верховний архієпископ Української греко-католицької церкви кардинал Йосиф Сліпий (прізвище при народженні — Коберницький-Дичковський) народився 17 лютого 1892 року в с. Заздрість.
Почаївська Успенська лавра — православний чоловічий монастир у Почаєві, показана на аркуші 2015-го. Це найбільша православна святиня Волині, друга після Києво-Печерської лаври. На території лаври розташована Почаївська духовна семінарія. Монастир перебуває в оренді Російської православної церкви в Україні.
Найкращою поштовою маркою 2018-го в Україні стала марка «Віадук, село Плебанівка». На ній зображений старовинний залізничний міст на високих опорах — віадук, розташований у донедавна Теребовлянському районі на Тернопільщині. Ця марка посіла друге місце у європейському філателістичному конкурсі 2018 року Europa. Плебанівський віадук збудували 1896-го. Його зводили місцеві майстри під орудою австрійських інженерів. Тоді тут прокладали залізницю, яка сполучила Тернопіль із Копичинцями.
У серії стандартних марок показано герб старовинного с. Кривче, де виявили археологічні пам’ятки трипільської культури. 1639 року в селі збудували замок. Народний одяг Тернопілля та жіночі головні убори також зображені на поштових марках України.
Лев Хмельковський
До слова
Австрійська поштова служба випустила марку, присвячену корона вірусу, в якій об’єднала два аспекти пандемії — туалетний папір і соціальне дистанціювання. «Коронамарку» вартістю 2,75 EUR випускають в аркушах шириною 10 см, або десятої частини 1 м. Це — дистанція, на які уряд радить триматися один від одного, й яку в офіційних кампаніях символізує слоненя. «Якщо ви складете десять аркушів із марками, то отримаєте відстань в 1 м, або довжину слоненяти. На марці також надруковане дитинча тварини», — йдеться в заяві Austrian Post. Марка надрукована на тришаровому туалетному папері як нагадування про накопичення запасів під час паніки, що відбувалася на початку пандемії.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо