Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Храм Дажбога. Підкамінь входить до переліку найзагадковіших і найцікавіших місць Західної України

Автор:

|

Вересень 06, 2012

|

Рубрика:

Храм Дажбога.  Підкамінь входить до переліку найзагадковіших і найцікавіших місць Західної України

Село Підкамінь роз­ташоване приблизно посередині між Львовом і Тернополем. Головна атракція тутешньої місцевості — Камінь. Кажуть, він лежав тут із тих архідавніх часів, коли на території сучасної України (а заодно й цілої Європи) ще плавали реліктові риби та плюскотів хвилями океан.

На думку деяких істориків, у давнину це місце могло бути язичницьким капищем, саме тут наші предки-язичники справляли свої ритуали, молилися різним богам: Дажбогові, Велесу, Сварогу, приносили їм дари та жертви. Дехто навіть уважає, що колись на Камені існував наскальний дерев’яний двоярусний храм. А в часи Галицько-Волинського князівства тут, як і у Львові, Холмі, Данилові, могла існувати одна зі старовинних фортець, які князь Данило Галицький будував для захисту своїх земель від монголо-татар.

Із приходом християнства це місце вже почало вабити до себе православних ченців. Одна леґенда розповідає нам, як у ХІІ столітті сюди прийшла група монахів, вигнаних із Київсько-Печерської лаври. Вони оселились у навколишніх печерах і почали потихеньку зводити неподалік монастир. Однак під час одного з монголо-татарських нападів усіх ченців було перебито. Правда це чи ні — невідомо, та як не крути, а саме завдяки монахам починається поступове заселення цього дивного місця.

Але повернімося до Каменя. Звичайно, що 16-метровий кам’яний останець своєю величчю завжди привертав до себе увагу. В очах наших далеких предків він порівнювався із чимось духовним, надприродним. Знайдені біля підніжжя Каменя фраґменти посуду висоцької культури ранньозалізної доби (ХІ—VII ст. до н.е.) і періоду Галицько-Волинської держави (ХІ—ХІІІ ст.) засвідчують використання його — у першому випадку — у ролі ідола, оберега місцевих жителів і землі від усього злого, а в другому — як наскельного храму-фортеці.

На вершині брили з кварцового пісковику чиясь рука видовбала шість ям-могил завглибшки 0,4 — 0,6 м. Численні пази й заглиблення, які утримували дерев’яні конструкції, нагадують систему забудови карпатських фортець Тустань і Бубнище. Дослідження засвідчують, що в період Галицько-Волинського князівства на Камені була побудована церква оборонного характеру. Коли дивишся на нього, на думку мимоволі спадають дольмени, які споруджувалися на розломах земної кори, де спостерігаються сильні енерґетичні потоки, і ставилися таким чином, що підсилювали підземні коливання, слугуючи резонатором.

Місце завжди було сакральним. Учені стверджують, що Камінь служить приймачем космічної енерґії, відображаючи зоряну силову конфіґурацію. Ця конфіґурація взаємозв’язана із Землею енерґетичними точками, у яких спрадавна будували храми й улаштовували культові місця. І на цьому останці за часів язичників було капище богині Рожаниці й жертовник Дажбога, а вже пізніше — храм перших християн.

І зараз прямо поряд із Каменем знаходиться монастир, а зовсім недалеко — Почаївська лавра. Та й у всій окрузі є чимало храмів і джерел, які мають цілющі властивості.

Віталій Стремнина

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...