Новини для українців всього свту

Wednesday, Aug. 5, 2020

Єдиний пам’ятник, присвячений українській валюті, споруджено в Донецьку

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Єдиний пам’ятник, присвячений українській валюті, споруджено в Донецьку

Прикметно, що до грошей Донецьк ставиться особливо трепетно. Не дарма ж найбагатший українець – донеччанин Рінат Ахметов. Крім того, агентство Bloomberg назвало його найбагатшим підприємцем на території колишнього СРСР. Тож не дивно, що саме в Донецьку є пам’ятник гривні, встановлений, звісно ж, біля одного з банків.
Цей пам’ятник справді є унікальною спорудою, якого більше немає в жодному українському місті, адже це тільки Росія відома численними пам’ятниками грошей різних епох, як-от: пам’ятник «Копійка» (Іркутськ), «П’ятак» (Нижній Новгород), «десятирублева банкнота» (Красноярськ), «Дерев’яний рубль» (Томськ), «Рубль» (Димитровград), пам’ятник гаманцю (Краснодар), пам’ятник банківській пластиковій картці ( Єкатеринбург), «Рубай капусту» (Великий Новгород).
Український пам’ятник було встановлено в травні 2005 року перед центральним офісом «Промінвестбанку» в Донецьку. Величезна «золота» монета, виготовлена з неіржавіючої сталі, ще й періодично обертається навколо своєї осі. Біля пам’ятника частенько зупиняються автівки, звідки вискакують місцеві фінансисти. Серед донеччан уже склалася традиція потерти пам’ятник в надії на грошову премію.
Але, крім пам’ятки, власне, грошовій одиниці в Донецьку є й невелика інсталяція у формі знака гривні. Як відомо, знак української валюти був затверджений 1 березня 2004 року. Цей графічний символ складається з двох елементів. Перший і основний елемент ґрунтується на рукописному варіанті букви “ґ” (кирилиця) – вона позначає першу букву в назві “гривня”. Другий елемент – це дві горизонтальні паралельні лінії, які втілюють ідею стабільності грошової одиниці, високий потенціал і зростання національної економіки України.
Заради справедливості слід згадати, що раніше у Львові вже була увічнена національна валюта у вигляді люка каналізаційної шахти. На ньому було зображено монету номіналом одна гривня. Монумент був встановлений на честь річниці одного з львівських банків, але через часті спроби вкрасти монумент керівництво фінустанови вирішило його демонтувати. Тепер пам’ятну «монету» зберігають у відділенні банку.

Віталій Степ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply