Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Домівка для парламенту Світла будівля Верховної Ради України — одна з найкращих у Києві архітектурних споруд радянського періоду

Автор:

|

Липень 26, 2012

|

Рубрика:

Домівка для парламенту Світла будівля Верховної Ради України — одна з найкращих у Києві архітектурних споруд радянського періоду

Центральна частина будівлі — це восьмикутна сесійна зала, перекрита скляним напівсферичним куполом. 1991 року саме тут була проголошена державна незалежність України. Зараз це — головний політичний центр країни, у сесійні дні на площі часто проходять мітинґи та пікети.

Архітектура будівлі втілює притаманні тому часу класичні прийоми та форми. Світлий колір і співзвучність із природним ландшафтом роблять його справді київською спорудою. Будівля Верховної Ради є зразком української архітектурної класики. Будинок спроектований у суворій прямокутно-симетричній формі, він невисокий — лише три поверхи. Його вінчає купол із металу й скла, через яке освітлюється зала для сесійних засідань. Плоска покрівля сучасної споруди надає йому композиційної гармонії.

Вестибюль головного входу — простий за архітектурними формами, безпосередньо поєднаний урочистими сходами зі світлими парадними кулуарами-фойє другого поверху, прикрашеними рядом пристінних колон із мармуру.

Усе, включаючи дверні ручки, виконані за авторськими проектами, забезпечує єдність стилю в оформленні інтер’єрів. За спеціальними ескізами та проектами виготовлялися люстри, меблі, розписувалися плафони тощо.

В інтер’єрі вестибюля й головного фойє вико­ристано класичний художній прийом органічного поєднання архітектури та монументального живопису. Слід відзначити перш за все велику художню композицію «Квітуча Україна», виконану в плафоні ленінградськими художниками В. і Б. Щербаковими. Розташований у центральній частині стелі головного фойє над парадними сходами, цей плафон ніби ілюзорно продовжує простір інтер’єру.

Значне місце в ін­те­р’єрах посідають мотиви українського народного декоративного мистецтва, вони знайшли своє відображення в ліпних деталях, розписі й інкрустації по дереву. Ліпні деталі, інкрустації, декоративне оздоблення, розпис приміщень споруди мають національний характер.

Під сесійною залою, у цокольному поверсі будинку, розташована нова конференц-зала, побудована під час реконструкції старих приміщень кінозали в 1998—1999 р. У центрі зали розміщується круглий стіл, по периметру — малі столи, уздовж торцевої стіни — місця для гостей і преси. Столи обладнані мікрофонами та навушниками для синхронного перекладу. Біля центральної стіни на пересувній платформі встановлюється телевізійний екран, на бічних стінах розміщені малі телеекрани. Зала освітлюється трьома великими кришталевими люстрами. Люстри й меблі були виконані за спеціальними ескізами.

Віталій Стечишин

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply