Новини для українців всього свту

Monday, Aug. 3, 2020

Раділа піснею душа

Автор:

|

Лютий 16, 2012

|

Рубрика:

Раділа піснею душа

Ще апостол Павло закликав віруючих завжди радіти в Господі, пояснюючи це тим, що наш Бог є Богом радості. Ісус Христос не любив сумних і неодноразово заявляв, що віра не є смутком. А особливою радістю наповнюються людські серця в дні Різдвяних і Новорічних свят. Усе це врахували організатори великого благодійного Різдвяного концерту на підтримку побудови нової української католицької церкви Святого Йосифа в Оквілі, який відбувся 15 січня 2012 року в залі Church Of The Resurrecion за адресою: 1 Resurrection Road, Etobicoke,ON. А організували його колективи хорів «Оріон» і «Левада» під мистецьким керівництвом маестро Ігоря Магеги.

Основу концерту, як цього й вимагала святкова програма, склали колядки й щедрівки «Дивная новина», «Спи, Ісусе, спи», «Чути дзвінок», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Нова радість стала», «Бог ся рождає» й інші. Укотре вже переконуєшся, що колективи цих двох хорів уміють організувати для української громади Торонто величне дійство, участь у якому, крім них, узяла група дітей із дитячого садочка «Сонечко», очолена невтомною хоронительницею дитячих душ п. Анною Гаврись.

Дуже приємно, що наймолодші представники української громади вчаться підтримувати наші віковічні звичаї та традиції і з такою дитячою безпосередністю та завзяттям колядували й віншували гостей із Різдвяними святами. Ганнуся Танчак гарно виконала «Щедрик» Миколи Леонтовича. Чудово звучав музичний супровід колядок струнним камерним квінтетом під керівництвом Ольги Білейчук. Приємною несподіванкою для публіки була участь у концерті чоловічого хору Victoria Scholars під орудою Єржи Ціхоцького. Цей добре вишколений колектив своїм академічним злагодженим співом подарував неабияку насолоду слухачам, тим більше що виконувані ним твори O Regem Caeli іспанського композитора Томаса Луїса де Вікторія, Lo How a Rose E’Er blooming лютеранського композитора Михайла Прайторіюса, Ubi Caritas норвежця Ола Гєло й Ave Maria Франца Бібля звучали просто ідеально.

Мило та лагідно пролунала пісня «Янголе мій» нашої славної поетеси Надії Козак і тернополянина Василя Дунця у виконанні родинного дуету Люби й Діани Лавришин. Так же гаряче сприйняли й одну зі сучасних колядок «Передріздвяна ніч», музику до якої написала учасниця хору «Левада» Богданка Пагута. Задушевно та лагідно звучали чудові голоси солістів Люби Лавришин, Ганнусі Барабаш, Артуро Разгоєва й Валерія Галацана.

Кажуть, що для того, аби пізнати Бога, потрібно найперше пізнати самого себе. І всі ми чудово розуміємо, що хоровий спів, особливо виконання церковних творів, колядок і щедрівок, найкраще цьому сприяє. Мудреці ще віддавна казали, що Бог дав людині голос для того, аби вона своїм співом творила славу Творцю. І, слід сказати, на цій імпрезі було все, щоби збагатити серця насолодою гарних, надихаючих душу пісень, які так чудово передають суть любові до Всевишнього. Злагоджено лунали колядки, які виконували жіночий хор «Левада»(голова — Олеся Романко) і чоловічий хор «Оріон» (голова — Василь Ахтимійчук). Та цілком незвичне піднесення викликало спільне виконання музичних творів мішаним хором. А коли він разом з усіма присутніми під акомпанемент акордеона маестро Ігоря Магеги заспівав «Bo Вифлеємі», то воістину можна сказати, що раділа піснею душа.

Завершився концерт виконанням колядки «Бог Предвічний», яку з великим натхненням виконали всі присутні в залі. Нагадаємо, що молитву до Св. Йосифа за родину на початку вечора проголосив о. Михайло Лоза, парох церкви Св. Йосифа в Оквилі, а господарями й ведучими цієї святкової імпрези були відомі в нашій громаді активісти Наталя Кафлюк і Василь Ахтимійчук. До підготовки та проведення цього чудового свята спричинилися багаторічні учасники хору Лариса Tепла, Олеся Романко, Богданка Пагута, Марійка Прокіпчук і Дарія Броварська.

До нових зустрічей із піснею!

Анатолій Житкевич

Фото Маркіяна Радомського

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply