Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Письменники закликали переходити на українську мову

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

Письменники закликали переходити на українську мову

Юрій Андрухович

До Дня української писемності та мови відомі письменники записали відеозвернення, у якому розповіли, чому вони спілкуються рідною мовою, та закликали робити те саме всіх співгромадян. Участь в акції взяли Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та Іван Малкович.
«Ідея відеороликів була в тому, щоб російськомовні українці зрозуміли абсурдність факту — чому вони розмовляють не своєю мовою, тому ми ставили лише по два запитання кожному письменнику, з яким спілкувалися — чому вони розмовляють і пишуть українською. На це запитання багато хто реагував здивовано — а як інакше, це ж природно? І тому сподіваємося, що так само природно виникне запитання у всіх російськомовних українців і вони таки перейдуть на нашу мовну сторону», — зазначила Юлія Капшученко-Шумейко, організатор зйомок.
За її словами, відеоролики були спрямовані на популяризацію рідної мови в рамках піар-кампанії культурно-мистецького свята до Дня української писемності та мови, яке відбулося на минулому тижні в Музеї книги та друкарства України.
Загалом було створено чотири ролики. Зокрема, у першому відеозверненні письменниця Оксана Забужко зазначила, що вона щаслива бути спадкоємицею дуже сильної мови, і закликала глядачів не боятися розмовляти українською. А її колега Юрій Андрухович розповів, що для нього спілкуватися українською — це такий же природний процес, як дихати, і запросив балакати разом із ним рідною мовою.
Письменник Тарас Прохаського у своєму відеозверненні зауважив, що розмовляє українською заради збереження себе і свого психологічного здоров’я. Іван Малкович наголосив, що промовляти державною мовою — безпечно, адже нашу мову з обох боків охороняють Ангел та Янгол.
Нагадаємо, що День української писемності та мови встановлено 1997 року і відзначається щорічно 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply